Keskusvaalilautakunta vahvisti kokouksessaan 30.9. edustajistovaalien ehdokasyhdistelmän. TREYn edustajistovaaleissa on tänä syksynä ehdolla 369 ehdokasta. Vaaliliittoja on 19, joista kaksi on vaalirenkaisiin kuulumattomia. Vaalirenkaita muodostettiin kolme, nykyäänkin edustajistossa toimivat Silta, TEKIJÄ ja Punavihreä kupla.

Tarkemmat kuvaukset vaaliliitoista ja vaaliliittojen tavoitteista löytyvät Vaaliliitot-sivulta.

Pro Kasvatustieteilijät-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas Silta)

  • 2. Korhonen Aatu
  • 3. Nuuttila Marika
  • 4. Nikkinen Neea
  • 5. Rättyä Annika
  • 6. Äijälä Liisa
  • 7. Taubert Iiris
  • 8. Kauppinen Tuomas
  • 9. Riikonen Heidi
  • 10. Tulkki Elina
  • 11. Laurinantti Mira
  • 12. Mäkirinta Miikka
  • 13. Virtanen Santeri
  • 14. Rahkonen Hanna
  • 15. Ahola Outi
  • 16. Hakalahti Jussi
  • 17. Jaakkola Julia
  • 18. Myllyoja Sara
  • 19. Karas Janna

Kontakti-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas Silta)

  • 20. Nieminen Esko
  • 21. Juutilainen Teemu
  • 22. Jäppinen Ville
  • 23. Parhankangas Suvi
  • 24. Timonen Arttu
  • 25. Hakkarainen Alisa
  • 26. Viitanen Petra
  • 27. Sippola Vilma
  • 28. Antikainen Paavo
  • 29. Väisänen Riku
  • 30. Hakkarainen Tuike

Vapaaboomarit-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 31. Aakula Eveliina
  • 32. Ahola Christina
  • 33. Auerma Juho
  • 34. Aurela Annika
  • 35. Ehrnrooth Krista
  • 36. Falck Emilia
  • 37. Hautakangas Emmi
  • 38. Inget Matleena
  • 39. Juujärvi Juhani
  • 40. Kiiveri Reetta
  • 41. Kivinen Nelly
  • 42. Kozmin Niko
  • 43. Kukkonen Milla
  • 44. Käki Petra
  • 45. Kärkkäinen Heidi
  • 46. Laihorinne Serafia
  • 47. Lehtinen Elina
  • 48. Liikka Max
  • 49. Lindh Alex
  • 50. Malmström Mikko
  • 51. Moisiola Taru
  • 52. Mustonen Mia
  • 53. Mäki Heli
  • 54. Nikkilä Terhi
  • 55. Nurminen Amanda
  • 56. Pekola Ella
  • 57. Pesälä Riina
  • 58. Pullinen Essi
  • 59. Raittila Kaisa
  • 60. Raukola Susanne
  • 61. Räsänen Juha
  • 62. Seppälä Santeri
  • 63. Silvani Benjamin
  • 64. Sivonen Elise
  • 65. Tikkanen Tuukka
  • 66. Toikka Max
  • 67. Tolonen Anniina
  • 68. Uusitalo Sanelma
  • 69. Vapola Valtteri
  • 70. Vehka-aho Eero
  • 71. Virtanen Aleksi
  • 72. Wargelin Joel
  • 73. Wasz Merete
  • 74. Österman Mirja

Rakennustekniikan, Arkkitehtuurin, Tuotantotalouden ja Tietojohtamisen OpISkelijAt-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 75. Suuronen Markus
  • 76. Rintala Janita
  • 77. Erola Erik
  • 78. Romula Saana
  • 79. Heino Laura
  • 80. Hyväri Fanni
  • 81. Haarala Otto
  • 82. Leppiniemi Jaakko
  • 83. Morelius Anniina
  • 84. Niinikoski Piia
  • 85. Tuomikorpi Nea
  • 86. Karintaus Laura
  • 87. Törnblom Leevi
  • 88. Hiipakka Annika
  • 89. Yli-Huhtala Joonas
  • 90. Puoliväli Juho
  • 91. Handolin Juho
  • 92. Myllynen Antti
  • 93. Salo Konsta
  • 94. Seppälä Marja

Hallintotieteiden liitto -vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 95. Andersson Matti
  • 96. Flink Anssi
  • 97. Hyvönen Joonas
  • 98. Kankkonen Jenna
  • 99. Katajamaa Juho
  • 100. Kauppila Anton
  • 101. Kavaja Artturi
  • 102. Kokko Pietari
  • 103. Lahtinen Eemeli
  • 104. Lappi Tuukka
  • 105. Lindeman Artturi
  • 106. Lyytikäinen Nea
  • 107. Malvikko Julia
  • 108. Nera Selinä
  • 109. Nevanpää Annika
  • 110. Niemelä Sami
  • 111. Niemi Aleksi
  • 112. Saalasti Emilia
  • 113. Sipiläinen Matti
  • 114. Syrjä Aleksi
  • 115. Tyynismaa Sanni
  • 116. Vähävuori Hanna
  • 117. Ylitalo Helmi
  • 118. Hautamäki Eero-Pekka

Luuppi_Puolue-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 119. Keski-Orvola Paavo
  • 120. Pekkola Mirva
  • 121. Hurme Loviisa
  • 122. Lilja Jere
  • 123. Harjuniemi Riina
  • 124. Huttunen Aaro
  • 125. Heinonen Jesse
  • 126. Kärki Juulia
  • 127. Ahvonen Veeti
  • 128. Mikkonen Thomas
  • 129. Sällström Petteri
  • 130. Sydänmäki Jesse
  • 131. Pynnönen Miia
  • 132. Kuikka Oskari
  • 133. Sallinen Joel
  • 134. Halminen Lassi
  • 135. Paksunen Jonna
  • 136. Jalasjoki Elsa
  • 137. Macphee Daniel
  • 138. Timperi Marika

Kahden Tähden Teekkarit-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 139. Palokari Salla-Mari
  • 140. Suoranta Jenna
  • 141. Honkasaari Anniina
  • 142. Haapakoski Julius
  • 143. Ahlqvist Lauri
  • 144. Heiskanen Marikki
  • 145. Seppä Henri
  • 146. Meriläinen Ella
  • 147. Vuotari Lassi
  • 148. Mattila Aleksi
  • 149. Kumpulainen Ville
  • 150. Parhankangas Iiro
  • 151. Oksa Petra
  • 152. Zeidan Adam
  • 153. Sajaniemi Paula
  • 154. Kontro Teemu
  • 155. KortelainenPanu
  • 156. Kauhanen Mikko
  • 157. Nyyssönen Jeremi

Medaattorit-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 158. Nyrhilä Tuomas
  • 159. Sarmala Sofia
  • 160. Toivonen Noora
  • 161. Vuorisalo Antti
  • 162. Kukko Ville
  • 163. Mahkonen Anniina

KPS-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 164. Tiura Tuomas
  • 165. Savukoski Simon
  • 166. Raina Jaakko
  • 167. Hartikainen Eetu
  • 168. Laitinen Ossi
  • 169. Löyttyniemi Lauri
  • 170. Airikkala Juha
  • 171. Mickelsson Aatos
  • 172. Mäkinen Juhani
  • 173. Grundström Sanna
  • 174. Elovaara Juho
  • 175. Myller Tommi

TietoteekkarIT-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 176. Korpelainen Veli-Matti
  • 177. Kekki Jussi
  • 178. Yli-Karro Valtteri
  • 179. Röning Santeri
  • 180. Frantsi Ville-Pekka
  • 181. Raitanen Noora
  • 182. Tastula Valtteri
  • 183. Hartala Sami
  • 184. Kemppinen Petri
  • 185. Keto-Tokoi Juho
  • 186. Simisker Saskia
  • 187. Piironen Ville
  • 188. Jokinen Atte
  • 189. Suupohja Kiti
  • 190. Hänninen Heta
  • 191. Kilponen Tuomas
  • 192. Lommi Juho
  • 193. Pajala Mika
  • 194. Harmaala Sami
  • 195. Juutilainen Julius
  • 196. Kujala Matti

Bosa Beer Party -vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 197. Mäkinen Juho
  • 198. Lyly Iida
  • 199. Ruotsalainen Olli
  • 200. Muhonen Essi
  • 201. Roivainen Matti
  • 202. Sonninen Jesse
  • 203. Pasti Leo
  • 204. Halonen Harri
  • 205. Kivini Jasmiina
  • 206. Ruotsalainen Niko
  • 207. Valkama Santeri
  • 208. Smolander Taru
  • 209. Kivini Ville
  • 210. Hurula Pyry
  • 211. Uotila Heikki

Kyltyrböndet-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 212. Vornanen Kaisa
  • 213. Mykkänen Riku
  • 214. Majaluoma Maija
  • 215. Järviö Juuso
  • 216. Sammaljoki Jenni
  • 217. Vaheri Mika
  • 218. Viita-aho Ilkka
  • 219. Sjögren Simo
  • 220. Seppälä Valtteri
  • 221. Rautanen Matias
  • 222. Koski Lauri
  • 223. Jetsu Roope
  • 224. Rämö Markus
  • 225. Setälä Wiktoriina
  • 226. Suonsivu Aleksi
  • 227. Parkkila Veera
  • 228. Santaharju Niilo
  • 229. Ala-Hakuni Laura
  • 230. Paajanen Valtteri
  • 231. Horelli Elli
  • 232. Sirola Tomi
  • 233. Puuska Roosa
  • 234. Puura Paula
  • 235. Kylmäluoma Ville-Veikko
  • 236. Mettälä Miska
  • 237. Alapuranen Benjami
  • 238. Sallinen Asta
  • 239. Luotola Kalle
  • 240. Eilola Anna-Reetta
  • 241. Ylänen Kalle
  • 242. Rothovius Roope
  • 243. Järvinen Jami
  • 244. Heinikainen Rene
  • 245. Viitala Juho

International Representatives Group-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 246. França Raysa
  • 247. Chuzel-Marmot Mérédith
  • 248. Blum Tatjana
  • 249. Fuentes Belen
  • 250. McKee David
  • 251. Raschke Ariane
  • 252. Tampier Jara Felipe
  • 253. Theoret Victor
  • 254. Puumalainen Ella
  • 255. Patrakka Jani

Brothers and Sisters of Alpha-Chemistry-vaaliliiton ehdokkaat (vaalirengas TEKIJÄ)

  • 256. Kuusisto Mikko
  • 257. Nikander Veikka
  • 258. Suontausta Ida
  • 259. Honkakunnas Aapo
  • 260. Vuolteenaho Aaro
  • 261. Aerikkala Samuli
  • 262. Lehtola Kalle
  • 263. Hämölä Helena
  • 264. Herrala Roosa
  • 265. Savolainen Jesse
  • 266. Silvennoinen Jenni
  • 267. Ala-Mononen Katri
  • 268. Kovanen Nina
  • 269. Pietilä Essi
  • 270. Förster Nanna
  • 271. Mäkinen Hilla
  • 272. Teräväinen Olga
  • 273. Grundström Ada

Kokoomus-Oikeisto-opiskelijat -vaaliliiton ehdokkaat

  • 274. Hjelt Johanna
  • 275. Haahti Pauli
  • 276. Vepsä Alli
  • 277. Halla-aho Markus
  • 278. Heikkinen Tiina
  • 279. Savolainen Eveliina
  • 280. Rantala Henriina
  • 281. Vähä-Jaakkola Mea
  • 282. Lehtinen Miikkael
  • 283. Loimuvirta Neea
  • 284. Hämäläinen Niina
  • 285. Leino Olivia
  • 286. Pieskä Petra
  • 287. Saarinen Rakel
  • 288. Sutinen Riku
  • 289. Tukia Roope
  • 290. Lähteenmaa Samuli
  • 291. Heikkilä Sofia
  • 292. Leino Ida
  • 293. Matikainen Tino
  • 294. Karvonen Tuomas
  • 295. Lehtola Janika
  • 296. Tuurala Emilia
  • 297. Pesämaa Ada
  • 298. Abdali Ali-Reza
  • 299. Järvinen Henrik
  • 300. Juppi Niko
  • 301. Heikkilä Eero
  • 302. Rantanen Juhani
  • 303. Mäkikalli Juho
  • 304. Tukia Anttoni
  • 305. Javio Santeri

Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto (rengas: Punavihreä kupla)

  • 306. Tapio Noora
  • 307. Puputti Miska
  • 308. Timonen Mikael
  • 309. Häkkinen Elsi
  • 310. Kuusinen Havu
  • 311. Absetz Otto
  • 312. Moisio Matias
  • 313. Kanniainen Jari-Pekka
  • 314. Jaakkola Henrik
  • 315. Keskinen Laura
  • 316. Juutilainen Oula
  • 317. Kangas Salla
  • 318. Taubert Ilona
  • 319. Onkalo Sanni
  • 320. Putila Roope
  • 321. Heikura Tuomas
  • 322. Uusi-Marttila Aino
  • 323. Ridell Maiju

Vihreä lista (rengas: Punavihreä kupla)

  • 324. Backman Henri
  • 325. Caglayan Merve
  • 326. Haikola Elisa
  • 327. Hakulinen Pihla
  • 328. Hankamäki Pihla
  • 329. Hietala Juulia
  • 330. Hokkala Nina
  • 331. Härkönen Onni
  • 332. Ilvonen Anni
  • 333. Ingman Cecilia
  • 334. Järvisalo Vilma
  • 335. Kojo Katariina
  • 336. Krasniqi Brigita
  • 337. Martikainen Senni
  • 338. Mena Matias
  • 339. Muhonen Pihla
  • 340. Niemi Eetu
  • 341. Nurminen Sara
  • 342. Pitkänen Juho
  • 343. Rantanen Jenna
  • 344. Roivas Maria
  • 345. Roponen Vili
  • 346. Tomperi Tuuli
  • 347. Turunen Emma
  • 348. Tynkkynen Ville
  • 349. Vaakanainen Karoliina
  • 350. Vahteri Iina
  • 351. Virolainen Vilma
  • 352. Vuolanto Venla

Demariopiskelijat (rengas: Punavihreä kupla)

  • 353. Virtanen Kalle
  • 354. Vulli Miina
  • 355. Julin Sofia
  • 356. Wallgren Matias
  • 357. Rantanen Aleksi
  • 358. Karisalmi Leevi
  • 359. Keinänen Rasmus
  • 360. Säkkinen Olavi
  • 361. Majava Paula
  • 362. Al Shir Fidel

Keskeiset

  • 363. Hämäläinen Laura
  • 364. Kangas Taru
  • 365. Korpela Juho
  • 366. Laine Joonatan
  • 367. Mäkeläinen Suvi
  • 368. Pietilä Oliver
  • 369. Pihlajamäki Mikaela
  • 370. Simula Aino-Riikka