Edustajistovaalit 2022, vahvistettu vaalitulos (.pdf, 137 KB)

Varsinaiset edustajat ja varaedustajat (.pdf)

TREYn edustajistovaaleissa oli ehdolla 306 ehdokasta, jotka jakautuivat neljään vaalirenkaaseen ja niiden sisällä 16 vaaliliittoon. Vaalirenkaisiin ja -liittoihin kuulumattomia ehdokkaita oli kolme. Ääniä TREYn edustajistovaaleissa annettiin yhteensä 5055 ääntä, ja täten äänestysprosentiksi muodostui 26,57 %.

Eniten paikkoja edustajistoon kaudelle 2023–2024 saivat Vapaaboomarit ja Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto, jotka molemmat saivat viisi paikkaa. Edustajistovaalien ääniharavat olivat kaikki Medaattorit-vaaliliitosta: Nea Koskela (108 ääntä), Antti Vuorisalo (89 ääntä), ja Milla Olshin (84 ääntä).

Uuden edustajiston paikkajako kuvana.

Uuden edustajiston kokoonpano (ennen vaalin tuloksen vahvistamista):

  1. Juulia Kärki (Luuppi_puolue)
  2. Thomas Mikkonen (Luuppi_puolue)
  3. Leevi Kukkonen (KeltainenPunainenSininen)
  4. Ella Aalto (KeltainenPunainenSininen)
  5. Elia Bibbeau (International Representative Group)
  6. Ester Väisänen (International Representative Group)
  7. Julia Sangervo (Vihreä lista)
  8. Ella Helenius (Vihreä lista)
  9. Inna Rokosa (Pro Kasvatustieteilijät)
  10. Julia Jaakkola (Pro Kasvatustieteilijät)
  11. Olli-Pekka Louniala (Oikeisto-opiskelijat)
  12. Henri Katajisto (Oikeisto-opiskelijat)
  13. Emma Sjöholm (Oikeisto-opiskelijat)
  14. Joonatan Neva (Brothers and Sisters of Alpha-chemistry)
  15. Kalle Lehtola (Brothers and Sisters of Alpha-chemistry)
  16. Rolands Jansons (Brothers and Sisters of Alpha-chemistry)
  17. Sami Harmaala (Kyltyrböndet)
  18. Atte Oja (Kyltyrböndet)
  19. Siiri Saalo (Kyltyrböndet)
  20. Aapo Johansson (Hallintotieteiden liitto)
  21. Helmi Ylitalo (Hallintotieteiden liitto)
  22. Hanna Vähävuori (Hallintotieteiden liitto)
  23. Sanni Tyynismaa (Hallintotieteiden liitto)
  24. Camilla Heiskanen (RATTOISA)
  25. Lotta Törnblom (RATTOISA)
  26. Niklas Mäkelä (RATTOISA)
  27. Joonas Yli-Huhtala (RATTOISA)
  28. Alisa Hakkarainen (Kontakti)
  29. Teemu Juutilainen (Kontakti)
  30. Noora Hakulinen (Kontakti)
  31. Ingá Ryhänen (Kontakti)
  32. Mika Pajala (Kahden Tähden Teekkarit)
  33. Jenni Halme (Kahden Tähden Teekkarit)
  34. Lauri Ahlqvist (Kahden Tähden Teekkarit)
  35. Anniina Honkasaari (Kahden Tähden Teekkarit)
  36. Nea Koskela (Medaattorit)
  37. Antti Vuorisalo (Medaattorit)
  38. Milla Olshin (Medaattorit)
  39. Noora Toivonen (Medaattorit)
  40. Maria Palmroos (Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto)
  41. Jaakko Kemppainen (Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto)
  42. Vilma Heino (Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto)
  43. Lauri Lindén (Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto)
  44. Ilona Lehtonen (Viva – Tampereen yliopiston vihreä vasemmisto)
  45. Markus Alajoki (Vapaaboomarit)
  46. Eveliina Aakula (Vapaaboomarit)
  47. Elina Lehtinen (Vapaaboomarit)
  48. Juha Räsänen (Vapaaboomarit)
  49. Joonas Flink (Vapaaboomarit)