Tälle sivulle on kerätty sekä Tamyn että TTYY:n vanhat hallitukset ja pääsihteerit.

2018

Lassi Mäkinen, Puheenjohtaja
Paula Sajaniemi, Järjestöt ja kampuskehitys, yhdenvertaisuus, vpj
Elina Ala-Mäyry, Koulutus- ja sosiaalipoliittinen edunvalvonta
Annimari Hartikainen, Yritysyhteistyö ja brändi, kansainväliset asiat
Mikko Kauhanen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta
Teemu Kontro, Viestintä, tutorointi, kunnallispolitiikka
Lauri Sahramaa, Teekkarikulttuuri, asuminen
Riku Vääriskoski, Talous, jäsenpalvelut ja liikunta

2017

Tiina Mikkonen, Puheenjohtaja
Joonas Pekkonen, Järjestöt ja kampuskehitys, vpj
Panu Kortelainen, Yritysyhteistyö ja viestintä
Mari Saarinen, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta, kansainväliset asiat
Juha-Matti Väisänen, Talous, liikunta ja jäsenpalvelut
Verna Hahtola, Koulutuspoliittinen edunvalvonta
Juha Köykkä, Koulutuspoliittinen edunvalvonta, kunnallispolitiikka, asuminen
Aliisa Saari, Teekkarikulttuuri, tutorointi ja yhdenvertaisuus

2016

Maria Kultanen, Puheenjohtaja
Anna Kuusala, Koulutuspoliittinen edunvalvonta, vpj
Amanda Vonk, Yritysyhteistyö ja kansainväliset asiat
Jani Sillanpää, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta, kunnallispolitiikka
Juuso Koivula, Talous ja jäsenpalvelut
Masi Kajander, Järjestöt
Stiina Kinnunen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta, tutorointi
Tiina Mikkonen, Teekkarikulttuuri ja viestintä

2015

Teemu Viljamäki, Puheenjohtaja
Maria Kultanen, Järjestöt, vpj
Matti Mäkinen, Talous ja viestintä
Tero Holopainen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta
Erik Haara, Yritysyhteistyö ja liikunta
Varpu Orasuo, Viestintä, tutorointi ja yhdenvertaisuus
Emmi Hallikainen, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta, kansainväliset asiat
Ville Tyrväinen, Teekkaritoiminta ja -kulttuuri

2014

Mikko Rahikainen, Puheenjohtaja
Ville-Valtteri Jäävalli, Talous ja yritysyhteistyö, vpj
Helge Jalonen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta
Juha Toivonen, Järjestöt ja tutorointi
Teemu Viljamäki, Kansainväliset asiat ja yritysyhteistyö
Aleksi Ranki, Viestintä
Tuuli Miinalainen, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta ja alueellinen vaikuttaminen
Milla Korhonen, Teekkaritoiminta ja -kulttuuri, liikunta

2013

Markus Karppanen, Puheenjohtaja
Pia Humalajoki, Talous, hallinto ja yritysyhteistyö, vpj
Anabel Pérez, Kansainvälinen edunvalvonta ja viestintä
Nia Korpela, Järjestöt ja viestintä
Jussi-Pekka Teini, Koulutuspoliittinen edunvalvonta
Natalia Kovru, Opetuksen kehittäminen ja tutorointi
Outi Potila, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta ja alueellinen vaikuttaminen
Mikko Grönlund, Teekkaritoiminta ja -kulttuuri

2012

Antti Hiekkanen, Puheenjohtaja
Santtu Seppänen, Koulutuspolitiikka ja edunvalvonta, vpj
Niko Ahola, Teekkaritoiminta, -yhteisö ja kulttuuri
Noora Viinanen o.s. Ojala, Opetuksen kehittäminen ja tutorointi
Mikko Jaatinen, Järjestöt ja vapaaehtoiset
Silja Suonio, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta ja kupo
Maiju Heino, Talous, hallinto & työelämä
Jette-Britt Naams, Kansainvälistyminen ja viestintä

2011

Juuso Kuusinen, Puheenjohtaja
Ida Rimpiläinen, Alayhdistys / viestintä
Kaisa Karhula, Talous ja hallinto, vpj
Antti Hiekkanen, Kansallinen koulutuspolitiikka ja edunvalvonta
Niina Ojala, Opintoasiat ja tutorointi
Lotta Mantere, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta
Aaro Kauppinen, Kansainväliset asiat
Matias Syrilä, Teekkaritoiminta ja kulttuuri

2010

Jyri Vuorinen, Puheenjohtaja
Emilia Myllys, Alayhdistys / tiedotusasiat
Teemu Vastamäki, Talousasiat
Tanja Blom, Koulutuspolitiikka
Juuso Kuusinen, Koulutuspolitiikka
Simo Kauppila, Sosiaalipolitiikka
Tuomas Vanhanen, Kansainväliset asiat
Elli Homanen, Teekkariasiat, wappu, fuksi, v-juhla, kulttuuri

2009

Kimmo O. Virtanen, Puheenjohtaja
Johannes Komulainen, Talouasiat
Riku Merikoski, Koulutuspolitiikka
Jyri Vuorinen, Koulutuspolitiikka
Katri Suontausta, Sosiaalipolitiikka
Saija Väisänen, Kansainväliset asiat
Janne Korhonen, Teekkari
Mikko Kivento, Alayhdistys/tiedotus

2008

Ville Luotonen (nyk. Korpiluoto), Puheenjohtaja
Maija Mustonen (nyk. Sohlman), Talous
Aino Leppänen, Koulutuspolitiikka
Krista Kouvalainen, Opintoasiat
Jaana Mäntylä (nyk. Olsson), Sosiaalipolitiikka
Viljami Peltola, Kansainväliset asiat
Juha Suvanto, Teekkari
Antti Eivola, Alayhdistys/tiedotus

2007

Linda Laxell, Puheenjohtaja
Antti Hoppania, Talous
Ville Luotonen (nyk. Korpiluoto), Koulutuspolitiikka, kv
Emmi Laukkanen, Koulutuspolitiikka
Oona Lahtinen, Sosiaalipolitiikka, kv
Anniina Ala-Kuha, Sosiaalipolitiikka
Ville Ossi, Teekkariasiat
Tomi Miikulainen, Alayhdistys/tiedotus

2006

Juha-Pekka Onnela, Puheenjohtaja
Linda Laxell, Talous
Kimmo Virtanen, Koulutuspolitiikka
Jaska Viherkari, Koulutuspolitiikka
Assi Jahkonen, Sosiaalipolitiikka, kv
Eeva Saarelainen (nyk. Korhonen), Sosiaalipolitiikka
Eero Karinen, Teekkariasiat
Mikko Kesti, Alayhdistys/tiedotus

2005

Leo Putkonen, Puheenjohtaja
Tomi Ylikangas, Talous
Eero Judin, Koulutuspolitiikka, Kehitysyhteistyö
Anni Tähtinen, Koulutuspolitiikka
Saara Vuorimaa (nyk. Nurmi), Sosiaalipolitiikka
Maija Järvi, Sosiaalipolitiikka
Jani Ala-Uotila, Teekkariasiat
Juha-Pekka Onnela, Alayhdistysasiat

2004

Siina Jokinen, Puheenjohtaja
Leo Putkonen, Talous
Rami Setälä, Koulutuspolitiikka
Suvi Leppänen (nyk. Rovio), Opo+harj
Juhani Haaparanta, Sosiaalipolitiikka
Merja Tarvainen, KV-vastaava
Mari Marjamäki (nyk. Marjakuusi), Teekkari
Satu-Maria Hellstén (nyk. Vallinaho), Alayhdistys/tiedotus

2003

Pekka Leikas, Puheenjohtaja
Jukka Makkonen, Talous
Maria Leppänen (nyk. Rajakallio), Koulutuspolitiikka
Siina Jokinen, opo+harj
Outi Rantamäki (nyk. Ruski), Sosiaalipolitiikka
Suvi Raudaskoski, KV-vastaava
Joni Käki, Teekkari
Elina Juusela (nyk. Kleemola), Alayhdistys/tiedotus

2002

Heikki Ruski, Puheenjohtaja
Jukka Makkonen, Talous
Pekka Leikas, Koulutuspolitiikka
Salla Heinänen, Sosiaalipolitiikka
Mikko Dufva, KV-vastaava
Harri Kailanto, Teekkari
Anna Parviainen, Alayhdistys
Maiju Markova (nyk. Vuolle), Tiedotus

2001

Jarno Kolehmainen, Puheenjohtaja
Panu Hirvonen, Talous
Kaisa Pitkänen, Koulutuspolitiikka
Jussi Mustonen, Sosiaalipolitiikka
Tero Sutinen (nyk. Arvonen), Sisäasianvastaava
Sanna Saarelainen (nyk. Piispa), Tutorointi ja KV
Heikki Tapola, Teekkari

2000

Suvi Melakoski, Puheenjohtaja
Jouni Kari, Talous
Jarno Kolehmainen, Koulutuspolitiikka
Sanna Koskinen, Opo
Hanna-Riikka Vuorinen, Sosiaalipolitiikka
Aleksi Kallinen (nyk. Kallan), Teekkari ja KV
Hannu Loimo, Teekkari
Petja Venäläinen, Tiedotus ja alayhdistys

1999

Johanna Ilomäki, Puheenjohtaja
Tuomo Sippus, Talous
Antti Huttunen, Koulutuspolitiikka
Riikka Hunsa, opo
Heta Häikiö, Sosiaalipolitiikka
Matti Rauhala, KV-asiat
Olli Vistbacka, Teekkari
Jyrki Hämäläinen, Tiedotus

1998

Ilmo Lounasmaa, Puheenjohtaja
Janne Pyrrö, Talous
Johanna Ilmomäki, Koulutuspolitiikka
Jari Myllylä, Opo
Jaro Suuronen, Sosiaalipolitiikka
Susanna Toivanen (nyk. Lähdesmäki), KV-asiat
Suvi Melakoski, Tiedotus
Jarkko Kailanto, Teekkari

1997

Jarmo Palviainen, Puheenjohtaja
Mikael Linden, Talous
Ilmo Lounasmaa, Koulutuspolitiikka
Elina Sillanpää, Opo
Tatu Oukka, Sosiaalipolitiikka
Katri Vieno (nyk. Linden), KV-asiat
Jani Mähönen, Teekkari
Mikko Manninen, Tiedotus

1996

Hanna Anttila, Puheenjohtaja
Peter Karjalainen, Talous
Niina Suhonen, Koulutuspolitiikka
Timo Kasikinen, Opo
Anniina Suurnäkki, Sosiaalipolitiikka
Matleena Piesala, KV-asiat
Pia Talja, Teekkari
Teija Tomminen, Tiedotus

1995

Auli Nevantie, Puheenjohtaja
Pia Koivisto, Talous
Jouni Mäkinen, Koulutuspolitiikka
Kirsi Torikka, opo+kotimaanharj
Kati Rantala, Sosiaalipolitiikka
Hanna Anttila, KV-asiat
Sami Sahala, Teekkari
Timo Raitalaakso, Alayhdistys/tiedotus

1994

Mika Parikka, Puheenjohtaja
Matti Skyttä, Talous
Timo Soikkeli, Koulutuspolitiikka
Leena Joensivu, Opo
Auli Nevantie, Sosiaalipolitiikka
Riku Aho, KV
Jarmo Palviainen, Teekkari
Anssi Toivo, Alayhdistys/tiedotus

1993

Kari Puttonen, Puheenjohtaja
Karoliina Nikkinen, Talous
Tommi Valkeejärvi / Ari Nevalainen, Koulutuspolitiikka
Sohvi Mäkinen, opo+kotimaan harj.
Sami Pietarinen, Sosiaalipolitiikka
Taira-Julia Suojanen, KV
Mika Parikka, Alayhdistys/kulttuuri
Marko Mikkola, Tiedotus

1992

Ilpo Raiskila, Puheenjohtaja
Kaj Valve, Talous
Jaakko Hattula, Koulutuspolitiikka
Sonja Hillavuo, KV-asiat/KV-harj
Erja Mälkki, Opintoasiast
Kari Puttonen, Sisä- ja tiedotusasiast
PIrjo Vilander, Ulkoasiat ja liikunta
Jaana Kotta, Kulttuuriasiat, vpj

1991

Paula Tikkanen, Puheenjohtaja
Lassi Jalonen, Talous- ja hallinto
Kari Luonteri, Talous- ja hallinto
Ilpo Raiskila, Koulutuspolitiikka
Päivi Rintala, Opo ja kotimaan harj
Jouko Anttonen, Sosiaaliasiat
Virve Mänty, KV-asiat/KV-Harj
Juha Kärkkäinen, Kulttuuri

1990

Juha Seppä, Puheenjohtaja
Pasi Kråknäs, Talous- ja hallinto
Antti Ronkainen, Koulutuspolitiikka/vpj
Johanna Lampinen, Opintoasiat
Riku Mäkinen, Sosiaaliasiat
Sami Punkari, Harjoittelu- ja sisäasiat
Katriina Lahti, Tiedotus
Tuulikki Manninen, KV
Heikki Tarvainen, Kulttuuri
Lassi Jalonen, Liikunta

1989

Marko Teivas, Puheenjohtaja
Pasi Kråknäs, Talous- ja hallinto
Minna Leppänen, Harjoittelu- ja ulkoasiat
Tuulikki Manninen, Tiedotus
Ismo Mäkinen, Sosiaaliasiat
Riku-Matti Mäkinen/Kimmo Pajunen, Liikunta
Harri Oesch, Kulttuuri
Juha Seppä, Opinto- ja ulkoasiat
Juha Soini, Koreakouluasiat, vpj
Kari Virtanen, Järjestö

1988

Juha Vuohelainen, Puheenjohtaja
Anne Aaltonen, Kilta ja alayhdistys
Ossi Alastalo, Liikunta
Hanna-Liisa Järvinen, Harjoittelu ja työmarkkinat
Kirsi Kanerva, Tiedotus
Juha Koski, Talous- ja hallinto
Timo Pajumäki, Kulttuuri
TOni Sulameri, Opinto ja korkeakoulu
Marko Teivas, Ulkoasiat
Mika Uusi-Pietilä, Sosiaaliasiat

1987

Pekka Jussila, Puheenjohtaja
Jukka Annala, Tiedotus
Pentti Hallila, Sosiaali
Hanna-Liisa Järvinen, Ulkoasiat
Mervi Nieminen, Kulttuuri
Susanna Nikkinen, Talous- ja hallinto
Päivi Myllylä, Harjoittelu ja työmarkkinat
Juha Pohjonen, Opinto ja korkeakoulu
Tarmo Tarkkio, Liikunta

1986

Risto Pihlaja, Puheenjohtaja
Tanja Raitaniemi, Harjoittelu ja työmarkkinat
Jussi-Pekka Pispa, Talous, VPJ
Minna Koivumäki, Kilta ja kulttuuri
Jani Saarinen, Liikunta
Jouni Virta, Opinto ja korkeakoulu
Juha Pohjonen, Tiedotus
Leena Eskola, Taloussuunnittelu
Heidi Tanner, Ulkoasiat
Jari Näppi, Sosiaali
Maria Virtanen, Ulko

1985

Jussi Pyykkö, Puheenjohtaja
Jorma Malkavaara, Kilta- ja sosiaali
Jouko Rautiola, Opinto ja korkeakoulu
Kaarina Sillanpää, Tiedotus
Harri Laaksonen, Liikunta
Jukka Perälä/Paula Markkula, Harjoittelu ja työmarkkinat
Marika Nyström, Ulkoasiat
Kati Ollila, Kulttuuri

1984

Aimo Rautanen, Puheenjohtaja
Kenny Hytönen, Kilta
Olli Keski-Saari, Opinto ja korkeakoulu
Arto Muikku, Tiedotus
Olli Oittinen, Liikunta
Jussi Pyykkö, Harjoittelu ja työmarkkinat
Jykri Sandt, Talous
Kimmo Suupohja, Ulkoasiat
Minna-Liisa Vesanen, Kulttuuri
Harri Laaksonen, Liikunta

1983

Heikki Karjalainen, Puheenjohtaja
Risto Kaivola, Sosiaali
Klas Fontell, Kulttuuri
Kari Kankaala, Opinto ja korkeakoulu
Arto Lehtinen, Talous
Tiina Oksanen, Kilta ja tiedotus
Eija Mäkipää, Kilta ja tiedotus
Aimo Rautanen, Harjoittelu ja työmarkkinat
Jyrki Sandt, Liikunta
MIkko Terho, Ulko

1982

Timo Hossi, Puheenjohtaja
Kari Kankaala, Ulko
Antti Juva, Harjoittelu ja työmarkkinat
Heikki Karjalainen, Kilta ja tiedotus
Markus Seppänen, Kulttuuri
Heikki Turunen, Kulttuuri
Risto Pihlaja, Talous- ja hallinto
Juha Mykkänen, Sosiaali
Jukka Kaijala, Opinto ja korkeakoulu
Petri Rosenlöf, Liikunta

1981

Seppo Markku, Puheenjohtaja
Risto Pihalaja, Ulkoasiast
Antti Juva, Harjoittelu ja työmarkkinat
Marjo Ariluoto, Kulttuuri
Raine Valttonen, Kulttuuri ja liikunta
Ilkka Mether, Talous
Mikko Terho, Sosiaali
Ari Latvala, Koreakouluhallinto ja opinto
Ari Tuus, Kilta- ja tiedotus

1980

Vesa Hongisto, Puheenjohtaja
Ilkka Mether, Ulkoasiat
Jorma Hietala, Harjoittelu ja työmarkkinat
Antti Kareoja, Kulttuuri
Henri Palmqvist, Kulttuuri
Timo Lehto, Talous
Timo Pönni, Liikunta
Kaisa Ylimäki, Sosiaali
Ari Latvala, Koreakouluhallinto ja opinto
Ari Tuusa, Opinto

1979

Tomi Järvelin, Puheenjohtaja
Kari Kankkunen
Risto Suoranta
Allan Lassila
Kalevi Ylinen
Marja Niemi
Simo Tunkelo
Pekka Ketola
Jyrki Ahonen, Urheilu- ja tiedotus
Jouko Lassila, Ulkoasit
Pirkko-Liisa Lintilä, Sosiaali

1978

Tomi Järvelin, Puheenjohtaja
Kari Kankkunen, Talous
Allan Lassila, Sosiaali
Kalevi Ylinen, Tiedotus ja järjestö
Marja Niemi, Opintopoliittiset asiat
Risto Suoranta, Kulttuuri
Pekka Ketola, Ulkoasiat
Simo Tunkelo, Korkeakoulupoliittiset asiat

1977

Pekka Strömmer, Puheenjohtaja
Tapani Brofeldt, Talous
Aki Keskinen, Talous
Paul Andersson, Sosiaali
Timo Helino, Tiedotus
Antti Honko, Korkeakoulupolitiikka + opinto
Kimmo Setkänen, Kulttuuri
Anne Landén, Sisäasiat
Henry Bacon, Ulkoasiat

1976

Yrjö Taivanainen, Puheenjohtaja, tiedotus- ja suunnitelu
Tapani Brofeldt, Talous
Antti Honko, Korkeakoulupolitiikka + opinto
Ilse Mehner, Kulttuuri
Timo Helino, Sosiaali
Markku Kärkkäinen, Ulkoasiat

1975

Yrjö Taivainen, Puheenjohtaja
Jukka Tamminen, VPJ, Talous
Hannu Wirola, Koreakoulupolitiikka
Markku Kärkkäinen, Kulttuuri, tiedotus, suunnitelu
Jukka Lekkala, sosiaali
Antti Niemi, Opinto
Kaj Sjögren, Sisäasiat

1974

Veikko Vänskä, Puheenjohtaja
Pentti Kaoinen, VPJ
Matti Peltola, Sosiaaliasiat
Jouko Suokas, Sisäasiat
Lauri Mäkipaja, Tiedotus- ja suunnitelu
Eero Hartiala, Kulttuuriasiat
Jarmo Eerola/Kari Junttila, Korkeakoulupoliittiset asiat
Jukka Tamminen, Ulkoasiat

1973

Heikki Laitinen, Puheenjohtaja
Erkki Ala Miekk’oja
Jaakko Jarva
Heikki Ilmorinne
Erkki Alanen
Leena Stranden
Elina Savo
Olli Kauko
Olavi Toiva
Antti Takatalo
Pauli Åstrand
Markku Helminen

1972

Juhani Horelli, Puheenjohtaja
Klaus Munsterhjelm, VPJ, Ulkoasiat
Markku Korkala, Talous
Tapio Tuomainen, Sosiaaliasiat
Pauli Puronen, Opinto
Markku Kääriainen, Yleisasiat
Liisa Saarela, Kulttuuri
Alpo Tiilikka, Kulttuuri

1971

Ensimmäinen hallitus:
Markku Karvonen, Puheenjohtaja
Timo Ahonen, VPJ, Opintoasiat
Juhani Horelli, Ulkoasiat
Klaus Munsterhjelm, Suunnitteluasiat
Sakari Sipilä, Sisäasiat
Tapio Tuomainen, Sosiaaliasiat
Pentti Rantala, Suunnitteluasiat
Matti Vatilo, Kulttuuri
Eero K. Kivimäki, Talous

Toinen hallitus:
Juhani Horelli, Puheenjohtaja
Klaus Munsterhjelm, VPJ, ulkoasiat
Markku Korkala, Talous
Tapio Tuomainen, Sosiaali
Pauli Puronen, Opinto
Markku Kääriäinen, Yleisasiat
Liisa Saarela, Kulttuuri
Alpo Tiilikka, Kulttuuri

1970

Martti Lahti, Puheenjohtaja
Matti Hirvikallio, VPJ, ulkoasiat
Kauko Sahi, Taloudenhoitaja
Juhani Horelli, Opintoasiat
Markku Karvonen, Sosiaaliasiat
Unto Laine, Kulttuuri
Pentti Rantala, Suunnitteluasiat
Jorma Vaajoki, Yleisasiat
Ilkka Väänänen, Isäntä
Pekka Pajakkala, Isäntä

1969

Raimo Ylivakeri, Puheenjohtaja
Mikko Rönnholm, VPJ
Erkki Hauru, Opintoasiat
Martti Kaisjoki, Kulttuuri
Martti Lahti, Talous
Pekka Palovaara, Isäntä
Seppo Saarelainen, Suunnitteluasiat/Opiskelija-asuminen
Matti Virri, Sisäasiat

1968

Erkki Uusi-Rauva, Puheenjohtaja
Raimo Ylivakeri, VPJ
Mikko Pirhonen, Sihteeri
Erkki Sipilä, Talousasiat
Mikko Rönnholm, Ulkoasiat
Urpo Ala-Hakula, Yleisasiat
Matti Loukiala / Matti Virri, Isäntä
Pekka Koivisto, Fuksikapteeni
Seppo Saarelainen, Opintoasiat

1967 – Tampereen teekkarien raati

Esko Kosonen, Puheenjohtaja
Jussi Jokela, VPJ
Heikko Salokangas, Sihteeri
Erkki Uusi-Rauva, Isäntä
Erkki Talvitie, Rahastonhoitaja
Pekka Koivisto, Jäsen

1966 – Tampereen teekkarien raati

Pentti Sarkomaa, Puheenjohtaja
Urpo Ala-Hakula, VPJ
Esko Kosonen, Isäntä
Jussi Jokela, Sihteeri
Seppo Saarelainen, Kulttuuriasiat

1965 – Tampereen teekkarien raati

Pentti Sarkomaa, Puheenjohtaja
Urpo Ala-Hakula, Sihteeri
Niilo Valtonen, jäsen

2018

Sanni Lehtinen (pj)
Nelly Kivinen
Katariina Kojo
Noora Korhonen
Esko Nieminen
Paula Saarinen
Aliisa Toivanen
Roope Tukia

2017

Mikko Lampo (pj)
Janne Kajander
Soile Koski-Aho
Sanni Lehtinen
Venla Monter
Suvi Mäkeläinen
Suvi Parhankangas
Ilona Taubert

2016

Mikael Malkamäki (pj.)
Milka Hanhela
Tuomas Himmanen
Mikko Lampo
Leena Pihkala
Niko Ruotsalainen
Ville Tynkkynen
Niina Virtanen

2015

Eero Kiiski (pj.)
Leeni Herrala
Sonja Julkunen
Aleksi Karppinen
Tuomas Kuoppala
Mikael Mattila
Iiris Suomela
Emmi Venäläinen

2014

Eetu Kreivi (pj.)
Leeni Herrala
Veera Jokipalo
Eero Kiiski
Nelli Manninen
Meri-Tuuli Nevala
Veera Paananen
Sofia Tuomola

2013

Jari Järvenpää (pj.)
Anni Granat
Ville Heinonen
Julia Johansson
Lauri Koponen
Veikko Mäkelä
Sanni Pietilä
Anne Soinsaari

2012

Veera Kaleva
Vilhartti Hanhilahti
Anni Heinälä
Niina Jurva
Jarkko Louhelainen
Pirita Ruokonen
Pekka Suhonen
Paavo Ylönen

2011

Ilkka Tiensuu
Tiina Heikkilä
Pieta Hyvärinen
Veera Ikkelä
Veera Kaleva
Jouni Markkanen
Laura Talvitie
Gritten Naams

2010

Aleksi Rantala
Timo Perälä
Tiina Heikkilä
Olga Haapa-aho
Ilkka Tiensuu
Varpu Jutila
Jaakko Mustakallio
Jussi-Pekka Ahonen

2009

Kaisa Myllylä
Gabriel Herrera
Antti Johansson
Aleksi Rantala
Mirva Tossavainen
Anna Ulvinen
Virve Valtonen

2008

Anna-Mari Huhtinen
Salla Heikkinen
Juho Järvenpää
Antti Koikkalainen
Carita Maisila
Kaisa Myllylä
Mikko Niemelä
Markus Nieminen

2007

Simo Autio
Maiju Korhonen
Henrikki Luoma
Maija Mattila
Paula Nurmi
Tuure Pitkänen
Leena Rautjärvi
Heikki Soininen

2006

Aksu Piippo pj
Simo Autio
Johanna Hiden
Anna-Mari Huhtinen
Hanna Kemppainen
Iina Korkiamäki
Mikko Kähkönen
Anni Valovirta

2005

Ilkka Wennberg pj
Jussi Ansala
Johanna Hiden
Toni Juvonen
Teemu Keskinen
Niina Kiviaho
Pauliina Koschke
Aksu Piippo

2004

Laura Granat pj
Pirjo-Riitta Heinonen
Veera Järvenpää
Paula Keltto
Laura Simos
Anniina Tirronen
Lotta Tuohino
Elina Vainikainen

2003

Mikko Aaltonen pj
Antti Ilolakso
Linda Jaakkola
Ilkka Kivinummi
Nina Nygren
Esa Suominen
Ilkka Wennberg

2002

Sonja Ojanen pj (entinen Montonen)
Mikko Aaltonen
Mervi Kauppinen
Pasi Rautanen
Maria Saarikoski
Esa Suominen
Heidi Vapaa

2001

Anne Hildén pj
Mikko Aaltonen
Veikko Halmetoja
Mervi Kauppinen
Jouni Kirjola
Sonja Ojanen ent. Montonen
Linda Pertula
Tiina Rajamäki

2000

Nousiainen Jussi, pj (Vihreä liito)
Bäckman Paavo, ympäristö ja kulttuuri (Vihreä liito)
Dobrowolski Taneli, kopo, oka, hallituksessa 25.9. asti (Tyko)
Hilden Anne, sopo, (Vihreä Liito)
Jokisalo Laura, talous(Vapaa Boomarit)
Kovanen Karol, liikunta ja tiedotus (Suurin mahdollinen hyöty tai kohtuullinen haitta)
Nyyssölä Niina, kopo ja ainejärjestöt (TOK)
Söder Katri, kv, kehy(Tasy)

1999

Berry Touko, pj (ReAkTio)
Arkko Meri-Tuulia, sopo, ainejärjestöt (os. Tuominen) (Vastarinta)
Korpi-Halkola Niina, kv, kehy (TOK)
Latvala Sirkku, talous, tiedotus(Tyko)
Leinonen Minna, tasa-arvo, liikunta (Suurin mahdollinen hyöty tai kohtuullinen haitta)
Nousiainen Jussi, ympäristö, kulttuuri, oka (villi)
Oesch Eve, kopo (ReAkTio)

1998

Luukko Olli-Pekka, pj (Suurin mahdollinen hyöty tai kohtuullinen haitta)
Berry Touko, kopo, ainejärjestöt (ReAkTio)
Karppi Marketta, tasa-arvo, liikunta (Vastarinta)
Laine Kirsti (Titti), kopo (Tyko)
Lammi Lotta, sopo (ReAkTio)
Linna Kimmo, talous, tiedotus (erosi syyskuussa) (TOK)
Länsiö Maria, kv, kehy (Tasy)
Sorto Tuomas, kulttuuri, ympäristö (Medisiinarit)

1998

Himanen Mari, pj (nykyisin Palviainen) ( Humania)
Auranen Otto, kopo (koposihteeriksi toukokuussa 97) (ReAkTio)
Huhta Liisa, kulttuuri (Proka)
Karlsson Tommi, talous (vapaaboomarit)
Lehmuskoski Saara, kehy, ympäristö (ReAkTio)
Luukko Olli-Pekka, kopo, työllisyys (villi)
Meriläinen Rosa, sopo, tasa-arvo (Vastarinta)
Tasanto Mari, kv, liikunta (Tyko)

1997

Mäkinen Terhi, pj (nykyään Lintunen) (Humania)
Himanen Mari, sopo (Humania)
Meriläinen Rosa, 25.9. alkaen
Raivio Arto, talous
Reijonen Satu, 24.9. asti
Sippola Sari
Viitanen Sanna
Ylitalo Jenni

26.11.1994-31.12.1995

Vadén Atte, pj
Hannula Outi
Mäkinen Terhi
Nyrhi Tiina
Parikka Janne
Saari Timo
Sikiö Tiina
Tossavainen Mari
Meklin Miikka, 1.5-28.9. asti
Raivio Arto, 29.9. alkaen
Hara Asmo, 26.10. asti
Laine Markus 27.10 alkaen

alku kateissa -25.11.1994

Alku kateissa -25.11.1994

Keski-Korhonen Jutta, pj
Anttila Ismo
Hara Asmo
Kankaansivu Kirsi
Konttinen Outi
Laiho Marko
Luukkonen Monika 28.9. 1994 asti
Mattila Jarkko 29.9. 1994 alkaen
Meklin Miikka, 16.5.1994 alkaen
Penttinen Pirkka 15.5. 1994 asti
Suhonen Ari

12.3.1993- loppu kateissa

Riihimäki Jouko, pj (Vapaa Boomarit)
Järvi Aino (Vapaa Boomarit)
Lammi Kirsi (Humanismi elämänasenteena)
Lampén Jari (VoiMaa)
Oravasaari Mika (TYKO)
Rikkilä Leena (ReAktio)
Risku Minna (Tyko)
Terä Sari (Opetusjaosto)
Vadén Atte (Medisiinarit)

28.11.1991-12.3.1993

Mukka Antero, pj
Järvi Aino (Vapaa Boomarit) 1.12.1992 alkaen
Katila Riikka (TYKO)
Kuismanen Riitta (Kristillisen opiskelijat)
Lammi Kirsi (Humanismi elämänasenteena)
Nikunen Kaarina (Vastarinta)
Puntanen Niina (Medisiinarit) 1.12.1992 saakka
Riihimäki Jouko (Vapaa Boomarit)
Seppänen Matti (Medisiinarit) 5.2.1992 saakka
Terä Sari (Opetusjaosto)
Vadén Atte (Medisiinarit) 5.2. 1992 alkaen

?-28.11.1991

Ylönen Jorma pj. ?-24.9.1991(Maa ilman parantajia)
Korppi Jaana, pj 25.9.-27.11.1991(Ainejärjestöt)
Antila Kimmo (ainejärjestöt) 27.11. 1991 saakka
Anttila Markus (Maa ilman parantajia) 25.9.-27.11.1991
Järvenpää Tiina (Tasy) 27.11.1991 saakka
Kokkonen Yrjö (Tyko) 27.11. 1991 saakka
Korppi Jaana (Vastarinta) 25.9.1991 saakka
Nieminen Mika (Pro Dynamo) 30.9.1991 saakka
Palin Juha (Tyko) 27.11. 1991 saakka
Salmi Pia (Medisiinarit) 27.11. 1991 saakka
Turkulainen Harri (TOK) 27.11. 1991 saakka
Vainio Anne (Vastarinta) 24.9.1991 saakka
Relander Jari (Pro Dynamo) 25.9.-27.11.1991
Nikunen Kaarina (Vastarinta) 25.9.1991 alkaen

30.11.1989-?

Salo Erja, pj
Alanko Iina (vastarinta)
Hakari Kari (TASY)
Kokkonen Yrjö (TYKO)
Korppi Jaana (Ainejärjestöt)
Misukka Marina (Pro Dynamo)
Mäki Kalle (Medisiinarit)
Purhonen Anu (Ainejärjestöt)
Pässilä Teija (TOK)
Salokorpi Jussi (TYKO)

28.9.-30.11.1989

Juutistenaho Ari, pj
Byman Kai (TASY)
Huttunen Laura (Vastarinta)
Kuittinen Pekka (TaASS)
Rytsy Merja (Ainejärjestöt)
Seppälä Niko (Medisiinarit)
Somero Sirkku (TaASS)
Toiminen Marjaana (Vastarinta)
Valokivi Heli (Ainejärjestöt)
Sandell Harri (TASY)

15.12.1988 – 28.9.1989

Aaltonen Outi, pj
Leinonen-Nuorgam Sanna (Ainejärjestöt) 22.2.1988 alkaen
Rytsy Merja (Ainejärjestöt)
Seppälä Niko (Medisiinarit)
Hyttinen Tarja-Maria (VastaRinta)
Toiminen Marjaana (VastaRinta)
Byman Kai (TASY)
Sandell Harri (TASY)
Keskinen Suvi (TaASS)
Kuittinen Pekka (TaASS)

9.12.1987 – 15.12.1988

Poskiparta Katariina, pj
Aaltonen Outi (Ainejärj.asialla) 22.2.1988 saakka
Halonen Markku (TASY) 12.5.1988 alkaen
Hyttinen Tarja-Marja (VastaRinta) 10.11.1988 alkaen
Keskinen Suvi (TaASS)
Kiviniemi Hannu (Ainejärj. asialla)
Kukkonen Juha (Medisiinarit)
Mäkinen Olli (TaASS)
Rajakangas Ulla-Maija (TASY)
Rastas Anna (VastaRinta) 29.2.1988 saakka
Romppainen Katariina (VastaRinta)
Sandell Harri (TASY) 12.5. 1988 alkaen

?-9.12.1987

Ketola Jorma pj, 23.9.1987 saakka
Poskiparta Katariina,pj 23.9. 1987 alkaen
Alajoki Jaana (TYP)
Hollo Taina, (TaASS)
Kangas Jussi-Pekka (TYP)
Koski Anne (Maa ilman parantajia)
Kukkonen Juha (Medisiinarit)
Mäkinen Olli (TaASS)
Rytsy Merja (Ainejärjestöt asialla)
Vuorinen Anna-Maria (Ainejärjestöt asialla)
Rannisto Pasi-Heikki (TYP)

Välistä puuttuu yksi toimintakertomus 1986-1987

27.11.1985 – ?

Marjo Liukkonen, pj
Jormanainen Sari, (sit)
Järvelä Sanna, (porv)
Kangas Jussi-Pekka (porv)
Ketola Jorma (sit)
Koski Anne (sit)
Kukkonen Juha (sit)
Kumpulainen Pasi (sd) 24.3. 1986 saakka
Nieminen Tapio (sd) 24.3.1986 alkaen
Toivonen Pasi (sit)
Vuorinen Anna-Maria (sit)

vpj. 27.11.1985 saakka Tanja Sippola

26.9.1984-27.11.1985

26.1984 – 27.11.1985

Mäkinen Markku, pj
Aarrevaara Timo (porv) 11.4.1985 alkaen
Apunen Tarja (sit) 11.4.1985 alkaen
Hiltunen Eeva (sit) 11.4. 1985 saakka
Hirvasnoro Kai (kd) 11.4. 1985 saakka
Isaksson Paavo (kd) 11.4. 1985 saakka
Junttila Jukka (sit) 11.4. 1985 saakka
Kangas Jussi-Pekka (porv) 11.4. 1985 alkaen
Konsala Lauri (sit) 11.4.1985 alkaen
Kumpulainen Tarja (sd) 28.4.1985 saakka
Löppönen Ari-Pekka (sit) 11.4.1985 alkaen
Roivainen Marja (sit)
Sippola Tanja (sd)
Solla Katja (sit) 11.4.1985 saakka
Teittinen Anne (kepu) 24.1.1985 alkaen
Yli-Kauhaluoma Päivi (sd) 11.4. 1985 alkaen
Veima Markku (kepu) 24.1.1985 saakka

? – 26.9.1984

Ari Rannisto, pj
Junttila Jukka, (sit)
Kumpulainen Tarja (sd)
Laurila Olli (kepu)
Löpponen Ari-Pekka (sit)
Mäkinen Markku (sit)
Roivainen Marja (sit)
Solla Katja (sit)
Sippola Tanja (sd)
Vestelin Petri (kd)

30.11.1983 – ?

Ari Rannisto pj.
Junttila Jukka (sit) 30.11. 1983 alkaen
Kumpulainen Tarja (sd.) 30.11. 1983 alkaen
Laurila Olli (kepu) 30.11. 1983 alkaen
Löppönen Ari-Pekka (sit) 30.11. 1983 alkaen
Mäkinen Markku (sit) 30.11. 1983 alkaen
Roivainen Marja (sit) 30.11. 1983 alkaen
Räisänen-Sonderman Kati (sit) 30.11. 1983-21.3.1984
Sippola Tanja (sd) 30.11. 1983 alkaen
Vestelin Petri (kd) 30.11. 1983 alkaen

Ahoniemi Lea (porv) 30.11.1983 saakka
Hakamäki Anneli (porv.) 30.11.1983 saakka
Harjuniemi Matti (kd) 30.11.1983 saakka
Janatuinen Maarit (kd) 30.11.1983 saakka
Leskinen Jaakko (kepu) 30.11.1983 saakka
Mäkinen Markku (sit) 30.11.1983 saakka
Mäntymäki Paavo (kepu) 30.11.1983 saakka
Parikka Outi (sd) 30.11.1983 saakka
Töykkälä Esa (sit) 13.9.-30.11.1983

Tapio Kangas pj. 19.2.1981 – 20.9.1982
Hakamäki Anneli (porv.) 2.12.1982 alkaen
Harjuniemi Matti (kd) 3.2.1983 alkaen
Janatuinen Maarit (kd) 20.9. 1982 alkaen
Leskinen Jaakko 20.9. 1982 alkaen
Mäkinen Markku (sit) 23.3.1983 alkaen
Mäntymäki Paavo (kepu) 20.9.1982 alkaen
Naskali Lea (porv) 2.12.1982 alkaen
Parikka Outi (sd) 20.9.1982 alken
Rannisto Ari-Pekka (kd) 20.9.1982 alkaen

Herpola Marika (sit) 2.12.1982
Hirvelä Ville-Veikko (kd) 3.2. 1983 saakka
Jäspi Jarmo (kepu) 20.9.1982 saakka
Niskanen Riikka (sd) 20.9.1982 saakka
Savolainen Terttu (kepu) 20.9.1982 saakka
Tastula Maarit (sit) 3.2. 1983 saakka
Vahtokari Erkki (sd) 2.12.1982 saakka
Virolainen Harri (kd) 20.9.1982 saakka
Ylönen Olli (kd) 23.3.1983 saakka

Kangas Tapio, pj
Kalmi Petri (sit) 29.9.1981 saakka
Santala jyrki (sd) 29.9.1981 saakka
Ruonala Ilkka (sd) 29.9.-4.12.1981
Leppäranta Markku (kepu) 29.9.1981-2.2.1982
Backman Jouni (sd) 4.12.1981 saakka
Laukkanen Erkki (kepu) 4.12.1981 saakka
Leppälä Veli-Veikko (sit) 4.12.1981 saakka
Lumio Jarkko (kd) 4.12.1981 saakka
Tunkkari Heikki (kepu) 4.12.1981 saakka
Vajaste Harri (kd) 4.12.1981 saakka
Ylönen Olli (kd) koko kauden
Mielonen Timo (sd) 23.2.1982 saakka
Herpola Marika (sit) 4.12.1981 alkaen
Hirvelä Ville-Veikko (kd) 4.12.1981 alkaen
Niskanen Riitta (sd) 4.12.1981 alkaen
Savolainen (kepu) 4.12.1981 alkaen
Tastula Maarit (sit) 4.12.1981 alkaen
Virolainen Harri (kd) 4.12.1981 alkaen
Jäspi Jarmo (kepu) 2.2. 1982 alkaen
Vahtokari Erkki (sd) 23.2.1982 alkaen

Tapio Kangasniemi pj. 6.5.1980 saakka
Kieksi Marja-Liisa pj. 6.5.-25.9.1980
Alm Oili pj. 25.9.1980 – 29.11.1981, toimitusministeriön pj. 29.1.-19.2.1981
Kangas Tapio 19.2. alkaen, toimitusministeriön pj.
Alm Oili 25.9.1980 saakka
Mäki-Kulmala Heikki 25.9.1980 saakka
Sepponen Hannu 28.10. 1980 saakka
Niinimaa Leena 01.01.1981 saakka
Myller Riitta 29.01.1981 saakka
Pirinen Eeva-Liisa 29.01. 1981 saakka
Wallin Tero 29.01.-19.02. 1981 saakka
Kangas Tapio 25.09.-19.02.1981
Etelämäki Olli 19.02. 1981 saakka
Karjalainen Sakari 19.02. 1981 saakka
Miettinen Simo 19.02. 1981 saakka
Ylönen Olli 25.09. 1980 alkaen
Vajaste Harri 11.11.1980 alkaen
Leppälä Veli-Veikko 29.01.1981 alkaen
Kalmi Petri 19.02.1981 alkaen
Backman Jouni 19.02.1981 alkaen
Santala Jyrki 19.02.1981 alkaen
Laukkanen Erkki 19.02. 1981 alkaen
Tunkkari Heikki 19.02.1981 alkaen
Lumio Jarkko 19.02.1981 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1978-30.4.1979

Vento Heikki pj. alkaen 14.12.1978
Lappalainen Keijo 26.3. 1979 saakka
Kangasniemi Tapio 26.3. 1979 saakka
Ojala Osmo
Puikkonen Hannu 26.3.1979 saakka
Särkelä Antti 5.2. saakka
Hakala Jussi
Koskimaa Esa
Horttanainen Jari
Hurttila Raimo
Paksuniemi Markku 5.2. 1979 alkaen
Kuisti Kari 26.3. 1979 alkaen
Karjalainen Airi 26.3. 1979 alkaen
Kyllönen Arto 26.3. 1979 alkaen

Kivinen Juha pj. syyslukukaudella 78
Muujärvi Ossi 28.9.1978 saakka
Vento Heikki
Ojala Osmo
Niskasaari Tiina 28.9.1978 saakka
Aho Simo
Tauriainen Tapani
Niemenmaa Pirjo
Huhta Seppo
Paimen Kari
Porkola Vilho alkaen 28.9. 1978
Puikkonen Hannu alkaen 28.9.1978

Toimintakertomus 1.5.1977-30.4.1978

Kivinen Juha pj. alkaen 12.12.1977
Muujärvi Ossi alkaen 12.12.1977
Vento Heikki alkaen 12.12.1977
Luopio Iiris alkaen 26.1. 1978 saakka
Huhta Seppo
Karppinen Juha alkaen 26.1 1978 saakka
Paimen Kari alkaen 12.12.1977
Niskasaari Tiina 26.1.1978 alkaen
Niemenmaa Pirjo 26.1. 1978 alkaen

Kivenmaa Harri pj, syyslukukaudella 1977
Laaninen Timo
Huhta Seppo
Kivinen Juha
Honkasalo Markku 28.9.1977 saakka
Köninki Raili 28.9.1977 saakka
Leppänen Tuula 28.9. 1977 saakka
Luopio Iiris
Mäenpää Tapio
Pulkkinen Markku
Myllymäki Anita 28.9. 1977 alkaen
Juntunen Pirjo 28.9.1977 alkaen
Karppinen Juha 28.9.1977 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1976-30.4.1977

Niirainen Matti pj. edelleen
Alanko Erkki
Kämäräinen Pekka
Köninki Raili
Mäenpää Tapio
Luopio Iiris
Paavola Pirjo
Piskonen Heikki
Pulkkinen Markku
Vehkaluoto Raimo

Niiranen Matti pj, syyslukukausi 1976
Alanko Erkki
Jaatinen Matti 24.9 1976 saakka
Kuure Tapio 24.9. 1976 saakka
Martinaho Ari
Palonen Ulla 24.9.1976 saakka
Vehkaluoto Raimo
Keränen Juha-Veikko
Paavola Pirjo
Suojoki Armi
Pulkkinen Markku 24.9.1976 alkaen
Kämäräinen Pekka 24.9. 1976 alkaen
Piskonen Heikki 24.9. 1976 alkaen

Toke 1.5. 1975 – 30.4. 1976

Toimintakertomus 1.5.1975-30.4.1976

Niiranen Matti pj. 5.12.1975 alkaen
Jaatinen Matti
Kuure Tapio
Martinaho Ari
Suojoki Armi
Palonen Ulla
Vehkaluoto Raimo
Keränen Juha-Veikko
Virtanen Aaro 26.3. 1976 saakka
Alanko Erkki
Paavola Pirjo 26.3. 1976 alkaen

Antti Turunen pj. syyslukukaudella
Martinaho Ari
Richt Jyrki
Sepponen Hannu
Kivenmaa Harri
Rousu-Kurttila Sirkka
Leinonen Matti
Ojala Paula 26.9. 1975 saakka
Perttula Esa
Virtanen Aaro 26.9. 1975 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1974-30.4.1975

Sulkko Kari pj.
Turunen Antti
Jylhä Marja
Suoniemi Ilpo
Kosonen Irma
Lehto Eero
Sihvonen Juha
Söderblom Arto
Kerman Tapio
Jonninen Pentti

Sulkko Kari pj.
Kosonen Irma
Suoniemi Ilpo
Juppala Aino (8.5.1974 saakka)
Sihvonen Juha
Laine Matti 26.9. 1974 saakka
Söderblom Arto
Puntola Ritva 26.9.74 saakka
Kärkkäinen Terho 26.9.1974 saakka
Marttinen Antti 26.9.1974 saakka
Marja Jylhä 8.5. 1974 alkaen
Lehto Eero (26.9.1974 alkaen
Kerman Tapio 26.9. 1974 alkaen
Turunen Antti 26.9. 1974 alkaen
Jonninen Pentti 26.9. 74 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1973-30.4.1974

Sulkko Kari pj
Rytkönen Voitto 13.2. 1974 saakka
Kosonen Irma
Juppala Aino
Kaunisto Markku 28.3.1974 saakka
Laine Matti
Järvelä Sampo 29.4.1974 saakka
Söderblom Arto
Kärkkäinen Terho
Anttila Eija-Hilkka 13.2. 1974 saakka
Puntola Ritva 13.2. 1974 alkaen
Suoniemi Ilpo 28.3. 1974 alkaen
Sihvonen Juha 29.4. 1974 alkaen
Marttinen Antti 13.2. 1974 alkaen

Tahvanainen Ilkka pj. syyslukukaudella
Alanko Erkki
Rissanen Erik 26.3. 1973 saakka
Kivekäs Eve
Järvelä Sampo
Hiltunen Markku
Poikela Esa
Gustafsson Jukka
Piispa Matti
Tissari Seppo 26.9.1973 saakka
Marttinen Antti 26.9.1973 alkaen
Kovanen Hannu 26.9. 1973 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1972-30.4.1973

Tahvanainen Ilkka pj.
Alanko Erkki
Rissanen Erik
Kivekäs Eve
Järvelä Sampo
Hiltunen Markku
Pieviläinen Risto 28.3. 1973 saakka
Poikela Esa 28.3. 1973 alkaen
Gustafsson Jukka
Piispa Matti
Kärkkäinen Terho 24.1. 1973 saakka
Keski-Nisula Risto 24.1. 1973 – 28.3. 1973
Tissari Seppo 28.3. 1973 alkaen

Korhonen Martti K. pj. syyslukukaudella
Alanen Tarja
Kankainen Sointu 2.11. 1972 saakka
Astikainen Arto 2.11. 1972 alkaen
Leppänen Kalevi
Niiniharju Esa
Peltonen Ulla-Maija
Saari Matti
Tahvanainen Ilkka
Iivonen Jyrki
Pohjanpalo Vesa 22.9. 1972 saakka
Gustafsson Jukka 22.9. 1972 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1971-30.4.1972

Martti K. Korhonen pj. (kesk)
Pohjanpalo Vesa (sd)
Kankainen Sointu (sd)
Tahvanainen Ilkka (sd)
Leppänen Kalevi (kd)
Virtanen Matti (kd) 10.2. 72 saakka
Iivonen Jyrki (kd) 11.2. 1972 alkaen
Peltonen Ulla-Maija (kd)
Alanen Tarja (lib)
Saari Martti (lib)
Niiniharju Esa (kesk)

Rantanen Jukka pj. syyslukukauden
Kiiskinen Taru (lib) 14.9. 1971 saakka
Holopainen Matti (lib) 15.9. 1971 alkaen
Kalliomäki Ilkka (sd)
Enbom Matti (kd)
Oittinen Aulis (kesk)
Kärkkäinen Juhani (lib) 14.9. 1971 saakka
Väänänen Juhani (lib) 15.9. 1971 alkaen
Ilander Kaija (kesk)
Kanerva Marja-Leena (kd)
Pajunen Rauno (kd)
Filpus Olli (sd)

Toimintakertomus 1.5.1970-30.4.1971

Rantanen Jukka pj. (sd)
Kiiskinen Taru (lib)
Kalliomäki Ilkka (sd)
Enbom Matti (kd)
Oittinen Aulis (kesk)
Kärkkäinen Juhani (lib)
Ilander Kaija (kesk)
Kanerava Marja-Leena (kd)
Pajunen Rauno (kd)
Filpus Olli

Manninen Juhani pj. (vas) syyslukukaudella
Mitrunen Kari (lib)
Hämäläinen Pekka (kesk) 23.9. saakka
Vehkalahti Iikka (kesk)
Minkkinen Aimo (vas) 23.9. saakka
Minkkinen Lea os. Saarinen (vas) 23.9. asti
Ollila Kaisa (sit)
Salovaara Heikki (sit)
Niinharju Esa (kesk.) 23.9. alkaen
Hyvärinen Matti (vas) 23.9. alkaen
Kuusela Arjo (vas) 23.9. alkaen

Toimintakertomus 1.5.1968-30.4.1969

Arvola Rauno
Kuntsi Kaarlo
Minkkinen Aimo
Korhonen Aimo
Lounamaa Erkki
Pullinen Matti

Teittinen Tuomo pj. 1.1.1969 alkaen
Schafeitel Yrjö
Kosonen Lauri
Arkimies Risto
Pihlajaniemi Toivo
Rantala Ilari
Laitinen Reino 1.1.1969 alkaen
Taka-Sihvola Mikko 1.1. 1969 alkaen
Aaltonen Markus 1.1. 1969 alkaen

Lallukka Kyösti hpj. 31.12. 68 – 1.1.69
Martsola Martti ylioppilaskunnan pj. myös kaudella 1.5.1969 – 30.4. 1970

Toimintakertomus 1.5.1967-30.4.1968

Paltila Pertti hpj, 1.1.-16.10.1967
Seppo Syrmä hpj. 17.10.1967-30.4.1968 Syrmän jälkeen Lallukka hpj.
Mäkinen Vesa
Hyytiä Reijo
Julkunen Pirkko
Matinvesi Seppo
Karvinen Åke

Varajäsenet:
Välimäki Lauri
Lallukka Kyösti
Helin Kari
Rantala Ilari
Humalamäki Pentti

Toimintakertomus 1965

Ruth Ilkka pj
Kuusinen Heikki vpj
Kierikka Pekka
Kinnunen Kari
Linna Pirkko
Norvas Asko
Punkari Risto 22.3. saakka
Koivuniemi Erkki 22.3. alkaen

varajäsenet
Pulkkinen Kimmo
Kytöharju Sauli
Loimio Seppo
Sandström Martti

Koivisto Liisa, emäntä
Wessberg Arne, isäntä

Viinikka Antti, ylioppilaskunnan pj
Parjanen Matti, ylioppilaskunnan vpj

Toimintakertomus 1962

Koski Heikki, pj
Koskinen Marja-Leena
Koskinen Pekka
Perttu Erkki
Rahikkala Matti
Rouvinen Aira
Sillanpää Juhani
Taubert Reino
Virtanen Unto

Koski Pirkko, emäntä
Rintamäki Jaakko

Koskinen Atte, ylioppilaskunnan pj

Oppilaskunnan toimintakertomus 1969

Seppä Ilkka pj. 7.11. 1969 saakka
Rantanen Jukka pj. 7.11.1969 alkaen
Rinnemaa Paavo vpj.
Valkama Tapani
Heinonen Veijo
Vainio Matti J.
Järvinen Väinö
Salminen Kalevi (Järvisen tilalle syyslukukaudella)
Elo Kaarina (Sepän tilalle)

Varajäsenet

Muttonen Matti
Levonmäki Markku
Taskula Alpo
Matilainen Kalevi
Auvinen Anna-Liisa

Oppilaskunnan toimintakertomus 1968

Rantanen Osmo pj.
Helle Markku vpj.
Hämäläinen Marja-Liisa
Tuomikoski Antti
Lehtilä Hannu
Tynilä Vesa
Tolonen Leo

varajäsenet

Väntänen Terttu
Jaalamaa Kari
Kunnari Juhani
Kivistö Sirpa
Liekso Pekka
Mattsson Lasse

Oppilaskunnan toimintakertomus 1967

Käyhkö Erkki pj.
Seppä Ilkka vpj.
Tuomikoski Antti
Mäkilä Ritva-Liisa
Mäkinen Toija
Suomalainen Viljo
Helle Markku

varajäsenet

Raivio Kari
Suksi Pirkko
Kemppainen Annikki
Kataja Paula
Kunnari Juhani
Männikkö Olli

Oppilaskunnan toimintakertomus 1966

Tiililä Paul pj.
Autti Pentti vpj.
Härkönen Tapani
Kinos Kari
Kiviniitty Matti
Turunen Pentti
Välkevirta Leila

Varajäsenet

Mäkilä Markku
Välkki Antti
Palm Risto
Pässilä Väinö
Mattila Uolevi
Kiviranta Uolevi

Oppilaskunnan toimintakertomus 1965

Leppänen Pertti pj.
Turunen Pentti
Rankinen Eila
Välkevirta Leila
Rytkönen Pentti
Alanärä Kari

Varajäsenet

Simonen Antti
Saari Soili
Holve Lauri
Hukari Antero
Pesonen Pentti
Kangas Orvokki

Oppilaskunnan toimintakertomus 1964

Turunen Jaakko pj.
Mäki-Imppula Leo vpj.
Väänänen Kyösti
Eronen Markku
Hiipakka Taisto
Hukari Antero
Loikkanen Kyösti

varajäsenet

Vuorinen Jarmo
Rosvall Matti
Nikula Jaakko
Kuivakangas Jukka
Helaakoski Erkki

01.10.2016 – 31.12.2018

Jukka Koivisto

01.10.2014 – 30.09.2016

Tuomas Hirvonen

01.10.2012 – 30.09.2014

Mikko Sulonen

01.10.2010 – 30.09.2012

Maija Mustonen (nyk. Sohlman)

01.10.2008 – 30.09.2010

Tuomas Rissanen

01.10.2006 – 30.09.2008

Maria Leppänen (nyk. Rajakallio)

01.05.2008 – 31.08.2008

Kimmo Virtanen

01.11.2002 – 30.09.2006

Jarno Kolehmainen

01.12.2000 – 31.10.2002

Jarno Hellman

01.10.1999 – 31.11.2000

Mikael Linden

01.10.1997 – 30.09.1999

Teija Tomminen (nyk. Liponkoski)

23.01.1995 – 31.09.1997

Pekka Markkula

01.10.1992 – 22.01.1995

Petri Rösenlöf

01.10.1990 – 30.09.1992

Arto Koivula

01.10.1988 – 30.09.1990

Mika Uusi-Pietilä

01.10.1986 – 30.09.1988

Antti Juva

01.10.1984 – 30.09.1986

Juha Isoniemi

1980 – 1984

Jarmo Ristilä

1978 – 1980

Henry Bacon

1976 – 1978

Pekka Nokso-Koivisto

1976

Markku Kärkkäinen

1975 – 1976

Seppo Valio

1974 – 1975

Heikki Ollila

1973 – 1974

Markku Helminen

1973

Erkki Alanen

1973

Antero Salja

1971-1973

Juhani Horelli

1971

Markku Lindfors

1969-1970

Markku Vahviainen

1969

Mikko Pirhonen

 

Sanni Pietilä
Tuure Pitkänen (sijainen)
Mika Parkkari (sijainen)
Kati Rajala
Touko Berry
Mikko Aaltonen
Janne Mikkonen
Aki Hyödynmaa
Jaana Korppi
Teemu Japisson