This page lists previous boards, secretary generals and other secretaries of the student union.

2018

Lassi Mäkinen, Puheenjohtaja Paula Sajaniemi, Järjestöt ja kampuskehitys, yhdenvertaisuus, vpj Elina Ala-Mäyry, Koulutus- ja sosiaalipoliittinen edunvalvonta Annimari Hartikainen, Yritysyhteistyö ja brändi, kansainväliset asiat Mikko Kauhanen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta Teemu Kontro, Viestintä, tutorointi, kunnallispolitiikka Lauri Sahramaa, Teekkarikulttuuri, asuminen Riku Vääriskoski, Talous, jäsenpalvelut ja liikunta

2017

Tiina Mikkonen, Puheenjohtaja Joonas Pekkonen, Järjestöt ja kampuskehitys, vpj Panu Kortelainen, Yritysyhteistyö ja viestintä Mari Saarinen, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta, kansainväliset asiat Juha-Matti Väisänen, Talous, liikunta ja jäsenpalvelut Verna Hahtola, Koulutuspoliittinen edunvalvonta Juha Köykkä, Koulutuspoliittinen edunvalvonta, kunnallispolitiikka, asuminen Aliisa Saari, Teekkarikulttuuri, tutorointi ja yhdenvertaisuus

2016

Maria Kultanen, Puheenjohtaja Anna Kuusala, Koulutuspoliittinen edunvalvonta, vpj Amanda Vonk, Yritysyhteistyö ja kansainväliset asiat Jani Sillanpää, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta, kunnallispolitiikka Juuso Koivula, Talous ja jäsenpalvelut Masi Kajander, Järjestöt Stiina Kinnunen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta, tutorointi Tiina Mikkonen, Teekkarikulttuuri ja viestintä

2015

Teemu Viljamäki, Puheenjohtaja Maria Kultanen, Järjestöt, vpj Matti Mäkinen, Talous ja viestintä Tero Holopainen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta Erik Haara, Yritysyhteistyö ja liikunta Varpu Orasuo, Viestintä, tutorointi ja yhdenvertaisuus Emmi Hallikainen, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta, kansainväliset asiat Ville Tyrväinen, Teekkaritoiminta ja -kulttuuri

2014

Mikko Rahikainen, Puheenjohtaja Ville-Valtteri Jäävalli, Talous ja yritysyhteistyö, vpj Helge Jalonen, Koulutuspoliittinen edunvalvonta Juha Toivonen, Järjestöt ja tutorointi Teemu Viljamäki, Kansainväliset asiat ja yritysyhteistyö Aleksi Ranki, Viestintä Tuuli Miinalainen, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta ja alueellinen vaikuttaminen Milla Korhonen, Teekkaritoiminta ja -kulttuuri, liikunta

2013

Markus Karppanen, Puheenjohtaja Pia Humalajoki, Talous, hallinto ja yritysyhteistyö, vpj Anabel Pérez, Kansainvälinen edunvalvonta ja viestintä Nia Korpela, Järjestöt ja viestintä Jussi-Pekka Teini, Koulutuspoliittinen edunvalvonta Natalia Kovru, Opetuksen kehittäminen ja tutorointi Outi Potila, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta ja alueellinen vaikuttaminen Mikko Grönlund, Teekkaritoiminta ja -kulttuuri

2012

Antti Hiekkanen, Puheenjohtaja Santtu Seppänen, Koulutuspolitiikka ja edunvalvonta, vpj Niko Ahola, Teekkaritoiminta, -yhteisö ja kulttuuri Noora Viinanen o.s. Ojala, Opetuksen kehittäminen ja tutorointi Mikko Jaatinen, Järjestöt ja vapaaehtoiset Silja Suonio, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta ja kupo Maiju Heino, Talous, hallinto & työelämä Jette-Britt Naams, Kansainvälistyminen ja viestintä

2011

Juuso Kuusinen, Puheenjohtaja Ida Rimpiläinen, Alayhdistys / viestintä Kaisa Karhula, Talous ja hallinto, vpj Antti Hiekkanen, Kansallinen koulutuspolitiikka ja edunvalvonta Niina Ojala, Opintoasiat ja tutorointi Lotta Mantere, Sosiaalipoliittinen edunvalvonta Aaro Kauppinen, Kansainväliset asiat Matias Syrilä, Teekkaritoiminta ja kulttuuri

2010

Jyri Vuorinen, Puheenjohtaja Emilia Myllys, Alayhdistys / tiedotusasiat Teemu Vastamäki, Talousasiat Tanja Blom, Koulutuspolitiikka Juuso Kuusinen, Koulutuspolitiikka Simo Kauppila, Sosiaalipolitiikka Tuomas Vanhanen, Kansainväliset asiat Elli Homanen, Teekkariasiat, wappu, fuksi, v-juhla, kulttuuri

2009

Kimmo O. Virtanen, Puheenjohtaja Johannes Komulainen, Talouasiat Riku Merikoski, Koulutuspolitiikka Jyri Vuorinen, Koulutuspolitiikka Katri Suontausta, Sosiaalipolitiikka Saija Väisänen, Kansainväliset asiat Janne Korhonen, Teekkari Mikko Kivento, Alayhdistys/tiedotus

2008

Ville Luotonen (nyk. Korpiluoto), Puheenjohtaja Maija Mustonen, Talous Aino Leppänen, Koulutuspolitiikka Krista Kouvalainen, Opintoasiat Jaana Mäntylä (nyk. Olsson), Sosiaalipolitiikka Viljami Peltola, Kansainväliset asiat Juha Suvanto, Teekkari Antti Eivola, Alayhdistys/tiedotus

2007

Linda Laxell, Puheenjohtaja Antti Hoppania, Talous Ville Luotonen (nyk. Korpiluoto), Koulutuspolitiikka, kv Emmi Laukkanen, Koulutuspolitiikka Oona Lahtinen, Sosiaalipolitiikka, kv Anniina Ala-Kuha, Sosiaalipolitiikka Ville Ossi, Teekkariasiat Tomi Miikulainen, Alayhdistys/tiedotus

2006

Juha-Pekka Onnela, Puheenjohtaja Linda Laxell, Talous Kimmo Virtanen, Koulutuspolitiikka Jaska Viherkari, Koulutuspolitiikka Assi Jahkonen, Sosiaalipolitiikka, kv Eeva Saarelainen (nyk. Korhonen), Sosiaalipolitiikka Eero Karinen, Teekkariasiat Mikko Kesti, Alayhdistys/tiedotus

2005

Leo Putkonen, Puheenjohtaja Tomi Ylikangas, Talous Eero Judin, Koulutuspolitiikka, Kehitysyhteistyö Anni Tähtinen, Koulutuspolitiikka Saara Vuorimaa (nyk. Nurmi), Sosiaalipolitiikka Maija Järvi, Sosiaalipolitiikka Jani Ala-Uotila, Teekkariasiat Juha-Pekka Onnela, Alayhdistysasiat

2004

Siina Jokinen, Puheenjohtaja Leo Putkonen, Talous Rami Setälä, Koulutuspolitiikka Suvi Leppänen (nyk. Rovio), Opo+harj Juhani Haaparanta, Sosiaalipolitiikka Merja Tarvainen, KV-vastaava Mari Marjamäki (nyk. Marjakuusi), Teekkari Satu-Maria Hellstén (nyk. Vallinaho), Alayhdistys/tiedotus

2003

Pekka Leikas, Puheenjohtaja Jukka Makkonen, Talous Maria Leppänen (nyk. Rajakallio), Koulutuspolitiikka Siina Jokinen, opo+harj Outi Rantamäki (nyk. Ruski), Sosiaalipolitiikka Suvi Raudaskoski, KV-vastaava Joni Käki, Teekkari Elina Juusela (nyk. Kleemola), Alayhdistys/tiedotus

2002

Heikki Ruski, Puheenjohtaja Jukka Makkonen, Talous Pekka Leikas, Koulutuspolitiikka Salla Heinänen, Sosiaalipolitiikka Mikko Dufva, KV-vastaava Harri Kailanto, Teekkari Anna Parviainen, Alayhdistys Maiju Markova (nyk. Vuolle), Tiedotus

2001

Jarno Kolehmainen, Puheenjohtaja Panu Hirvonen, Talous Kaisa Pitkänen, Koulutuspolitiikka Jussi Mustonen, Sosiaalipolitiikka Tero Sutinen (nyk. Arvonen), Sisäasianvastaava Sanna Saarelainen (nyk. Piispa), Tutorointi ja KV Heikki Tapola, Teekkari

2000

Suvi Melakoski, Puheenjohtaja Jouni Kari, Talous Jarno Kolehmainen, Koulutuspolitiikka Sanna Koskinen, Opo Hanna-Riikka Vuorinen, Sosiaalipolitiikka Aleksi Kallinen (nyk. Kallan), Teekkari ja KV Hannu Loimo, Teekkari Petja Venäläinen, Tiedotus ja alayhdistys

1999

Johanna Ilomäki, Puheenjohtaja Tuomo Sippus, Talous Antti Huttunen, Koulutuspolitiikka Riikka Hunsa, opo Heta Häikiö, Sosiaalipolitiikka Matti Rauhala, KV-asiat Olli Vistbacka, Teekkari Jyrki Hämäläinen, Tiedotus

1998

Ilmo Lounasmaa, Puheenjohtaja Janne Pyrrö, Talous Johanna Ilmomäki, Koulutuspolitiikka Jari Myllylä, Opo Jaro Suuronen, Sosiaalipolitiikka Susanna Toivanen (nyk. Lähdesmäki), KV-asiat Suvi Melakoski, Tiedotus Jarkko Kailanto, Teekkari

1997

Jarmo Palviainen, Puheenjohtaja Mikael Linden, Talous Ilmo Lounasmaa, Koulutuspolitiikka Elina Sillanpää, Opo Tatu Oukka, Sosiaalipolitiikka Katri Vieno (nyk. Linden), KV-asiat Jani Mähönen, Teekkari Mikko Manninen, Tiedotus

1996

Hanna Anttila, Puheenjohtaja Peter Karjalainen, Talous Niina Suhonen, Koulutuspolitiikka Timo Kasikinen, Opo Anniina Suurnäkki, Sosiaalipolitiikka Matleena Piesala, KV-asiat Pia Talja, Teekkari Teija Tomminen, Tiedotus

1995

Auli Nevantie, Puheenjohtaja Pia Koivisto, Talous Jouni Mäkinen, Koulutuspolitiikka Kirsi Torikka, opo+kotimaanharj Kati Rantala, Sosiaalipolitiikka Hanna Anttila, KV-asiat Sami Sahala, Teekkari Timo Raitalaakso, Alayhdistys/tiedotus

1994

Mika Parikka, Puheenjohtaja Matti Skyttä, Talous Timo Soikkeli, Koulutuspolitiikka Leena Joensivu, Opo Auli Nevantie, Sosiaalipolitiikka Riku Aho, KV Jarmo Palviainen, Teekkari Anssi Toivo, Alayhdistys/tiedotus

1993

Kari Puttonen, Puheenjohtaja Karoliina Nikkinen, Talous Tommi Valkeejärvi / Ari Nevalainen, Koulutuspolitiikka Sohvi Mäkinen, opo+kotimaan harj. Sami Pietarinen, Sosiaalipolitiikka Taira-Julia Suojanen, KV Mika Parikka, Alayhdistys/kulttuuri Marko Mikkola, Tiedotus

1992

Ilpo Raiskila, Puheenjohtaja Kaj Valve, Talous Jaakko Hattula, Koulutuspolitiikka Sonja Hillavuo, KV-asiat/KV-harj Erja Mälkki, Opintoasiast Kari Puttonen, Sisä- ja tiedotusasiast PIrjo Vilander, Ulkoasiat ja liikunta Jaana Kotta, Kulttuuriasiat, vpj

1991

Paula Tikkanen, Puheenjohtaja Lassi Jalonen, Talous- ja hallinto Kari Luonteri, Talous- ja hallinto Ilpo Raiskila, Koulutuspolitiikka Päivi Rintala, Opo ja kotimaan harj Jouko Anttonen, Sosiaaliasiat Virve Mänty, KV-asiat/KV-Harj Juha Kärkkäinen, Kulttuuri

1990

Juha Seppä, Puheenjohtaja Pasi Kråknäs, Talous- ja hallinto Antti Ronkainen, Koulutuspolitiikka/vpj Johanna Lampinen, Opintoasiat Riku Mäkinen, Sosiaaliasiat Sami Punkari, Harjoittelu- ja sisäasiat Katriina Lahti, Tiedotus Tuulikki Manninen, KV Heikki Tarvainen, Kulttuuri Lassi Jalonen, Liikunta

1989

Marko Teivas, Puheenjohtaja Pasi Kråknäs, Talous- ja hallinto Minna Leppänen, Harjoittelu- ja ulkoasiat Tuulikki Manninen, Tiedotus Ismo Mäkinen, Sosiaaliasiat Riku-Matti Mäkinen/Kimmo Pajunen, Liikunta Harri Oesch, Kulttuuri Juha Seppä, Opinto- ja ulkoasiat Juha Soini, Koreakouluasiat, vpj Kari Virtanen, Järjestö

1988

Juha Vuohelainen, Puheenjohtaja Anne Aaltonen, Kilta ja alayhdistys Ossi Alastalo, Liikunta Hanna-Liisa Järvinen, Harjoittelu ja työmarkkinat Kirsi Kanerva, Tiedotus Juha Koski, Talous- ja hallinto Timo Pajumäki, Kulttuuri TOni Sulameri, Opinto ja korkeakoulu Marko Teivas, Ulkoasiat Mika Uusi-Pietilä, Sosiaaliasiat

1987

Pekka Jussila, Puheenjohtaja Jukka Annala, Tiedotus Pentti Hallila, Sosiaali Hanna-Liisa Järvinen, Ulkoasiat Mervi Nieminen, Kulttuuri Susanna Nikkinen, Talous- ja hallinto Päivi Myllylä, Harjoittelu ja työmarkkinat Juha Pohjonen, Opinto ja korkeakoulu Tarmo Tarkkio, Liikunta

1986

Risto Pihlaja, Puheenjohtaja Tanja Raitaniemi, Harjoittelu ja työmarkkinat Jussi-Pekka Pispa, Talous, VPJ Minna Koivumäki, Kilta ja kulttuuri Jani Saarinen, Liikunta Jouni Virta, Opinto ja korkeakoulu Juha Pohjonen, Tiedotus Leena Eskola, Taloussuunnittelu Heidi Tanner, Ulkoasiat Jari Näppi, Sosiaali Maria Virtanen, Ulko

1985

Jussi Pyykkö, Puheenjohtaja Jorma Malkavaara, Kilta- ja sosiaali Jouko Rautiola, Opinto ja korkeakoulu Kaarina Sillanpää, Tiedotus Harri Laaksonen, Liikunta Jukka Perälä/Paula Markkula, Harjoittelu ja työmarkkinat Marika Nyström, Ulkoasiat Kati Ollila, Kulttuuri

1984

Aimo Rautanen, Puheenjohtaja Kenny Hytönen, Kilta Olli Keski-Saari, Opinto ja korkeakoulu Arto Muikku, Tiedotus Olli Oittinen, Liikunta Jussi Pyykkö, Harjoittelu ja työmarkkinat Jykri Sandt, Talous Kimmo Suupohja, Ulkoasiat Minna-Liisa Vesanen, Kulttuuri Harri Laaksonen, Liikunta

1983

Heikki Karjalainen, Puheenjohtaja Risto Kaivola, Sosiaali Klas Fontell, Kulttuuri Kari Kankaala, Opinto ja korkeakoulu Arto Lehtinen, Talous Tiina Oksanen, Kilta ja tiedotus Eija Mäkipää, Kilta ja tiedotus Aimo Rautanen, Harjoittelu ja työmarkkinat Jyrki Sandt, Liikunta MIkko Terho, Ulko

1982

Timo Hossi, Puheenjohtaja Kari Kankaala, Ulko Antti Juva, Harjoittelu ja työmarkkinat Heikki Karjalainen, Kilta ja tiedotus Markus Seppänen, Kulttuuri Heikki Turunen, Kulttuuri Risto Pihlaja, Talous- ja hallinto Juha Mykkänen, Sosiaali Jukka Kaijala, Opinto ja korkeakoulu Petri Rosenlöf, Liikunta

1981

Seppo Markku, Puheenjohtaja Risto Pihalaja, Ulkoasiast Antti Juva, Harjoittelu ja työmarkkinat Marjo Ariluoto, Kulttuuri Raine Valttonen, Kulttuuri ja liikunta Ilkka Mether, Talous Mikko Terho, Sosiaali Ari Latvala, Koreakouluhallinto ja opinto Ari Tuus, Kilta- ja tiedotus

1980

Vesa Hongisto, Puheenjohtaja Ilkka Mether, Ulkoasiat Jorma Hietala, Harjoittelu ja työmarkkinat Antti Kareoja, Kulttuuri Henri Palmqvist, Kulttuuri Timo Lehto, Talous Timo Pönni, Liikunta Kaisa Ylimäki, Sosiaali Ari Latvala, Koreakouluhallinto ja opinto Ari Tuusa, Opinto

1979

Tomi Järvelin, Puheenjohtaja Kari Kankkunen Risto Suoranta Allan Lassila Kalevi Ylinen Marja Niemi Simo Tunkelo Pekka Ketola Jyrki Ahonen, Urheilu- ja tiedotus Jouko Lassila, Ulkoasit Pirkko-Liisa Lintilä, Sosiaali

1978

Tomi Järvelin, Puheenjohtaja Kari Kankkunen, Talous Allan Lassila, Sosiaali Kalevi Ylinen, Tiedotus ja järjestö Marja Niemi, Opintopoliittiset asiat Risto Suoranta, Kulttuuri Pekka Ketola, Ulkoasiat Simo Tunkelo, Korkeakoulupoliittiset asiat

1977

Pekka Strömmer, Puheenjohtaja Tapani Brofeldt, Talous Aki Keskinen, Talous Paul Andersson, Sosiaali Timo Helino, Tiedotus Antti Honko, Korkeakoulupolitiikka + opinto Kimmo Setkänen, Kulttuuri Anne Landén, Sisäasiat Henry Bacon, Ulkoasiat

1976

Yrjö Taivanainen, Puheenjohtaja, tiedotus- ja suunnitelu Tapani Brofeldt, Talous Antti Honko, Korkeakoulupolitiikka + opinto Ilse Mehner, Kulttuuri Timo Helino, Sosiaali Markku Kärkkäinen, Ulkoasiat

1975

Yrjö Taivainen, Puheenjohtaja Jukka Tamminen, VPJ, Talous Hannu Wirola, Koreakoulupolitiikka Markku Kärkkäinen, Kulttuuri, tiedotus, suunnitelu Jukka Lekkala, sosiaali Antti Niemi, Opinto Kaj Sjögren, Sisäasiat

1974

Veikko Vänskä, Puheenjohtaja Pentti Kaoinen, VPJ Matti Peltola, Sosiaaliasiat Jouko Suokas, Sisäasiat Lauri Mäkipaja, Tiedotus- ja suunnitelu Eero Hartiala, Kulttuuriasiat Jarmo Eerola/Kari Junttila, Korkeakoulupoliittiset asiat Jukka Tamminen, Ulkoasiat

1973

Heikki Laitinen, Puheenjohtaja Erkki Ala Miekk’oja Jaakko Jarva Heikki Ilmorinne Erkki Alanen Leena Stranden Elina Savo Olli Kauko Olavi Toiva Antti Takatalo Pauli Åstrand Markku Helminen

1972

Juhani Horelli, Puheenjohtaja Klaus Munsterhjelm, VPJ, Ulkoasiat Markku Korkala, Talous Tapio Tuomainen, Sosiaaliasiat Pauli Puronen, Opinto Markku Kääriainen, Yleisasiat Liisa Saarela, Kulttuuri Alpo Tiilikka, Kulttuuri

1971

Ensimmäinen hallitus: Markku Karvonen, Puheenjohtaja Timo Ahonen, VPJ, Opintoasiat Juhani Horelli, Ulkoasiat Klaus Munsterhjelm, Suunnitteluasiat Sakari Sipilä, Sisäasiat Tapio Tuomainen, Sosiaaliasiat Pentti Rantala, Suunnitteluasiat Matti Vatilo, Kulttuuri Eero K. Kivimäki, Talous Toinen hallitus: Juhani Horelli, Puheenjohtaja Klaus Munsterhjelm, VPJ, ulkoasiat Markku Korkala, Talous Tapio Tuomainen, Sosiaali Pauli Puronen, Opinto Markku Kääriäinen, Yleisasiat Liisa Saarela, Kulttuuri Alpo Tiilikka, Kulttuuri

1970

Martti Lahti, Puheenjohtaja Matti Hirvikallio, VPJ, ulkoasiat Kauko Sahi, Taloudenhoitaja Juhani Horelli, Opintoasiat Markku Karvonen, Sosiaaliasiat Unto Laine, Kulttuuri Pentti Rantala, Suunnitteluasiat Jorma Vaajoki, Yleisasiat Ilkka Väänänen, Isäntä Pekka Pajakkala, Isäntä

1969

Raimo Ylivakeri, Puheenjohtaja Mikko Rönnholm, VPJ Erkki Hauru, Opintoasiat Martti Kaisjoki, Kulttuuri Martti Lahti, Talous Pekka Palovaara, Isäntä Seppo Saarelainen, Suunnitteluasiat/Opiskelija-asuminen Matti Virri, Sisäasiat

1968

Erkki Uusi-Rauva, Puheenjohtaja Raimo Ylivakeri, VPJ Mikko Pirhonen, Sihteeri Erkki Sipilä, Talousasiat Mikko Rönnholm, Ulkoasiat Urpo Ala-Hakula, Yleisasiat Matti Loukiala / Matti Virri, Isäntä Pekka Koivisto, Fuksikapteeni Seppo Saarelainen, Opintoasiat

1967 – Tampereen teekkarien raati

Esko Kosonen, Puheenjohtaja Jussi Jokela, VPJ Heikko Salokangas, Sihteeri Erkki Uusi-Rauva, Isäntä Erkki Talvitie, Rahastonhoitaja Pekka Koivisto, Jäsen

1966 – Tampereen teekkarien raati

Pentti Sarkomaa, Puheenjohtaja Urpo Ala-Hakula, VPJ Esko Kosonen, Isäntä Jussi Jokela, Sihteeri Seppo Saarelainen, Kulttuuriasiat

1965 – Tampereen teekkarien raati

Pentti Sarkomaa, Puheenjohtaja Urpo Ala-Hakula, Sihteeri Niilo Valtonen, jäsen

2018

Sanni Lehtinen (pj) Nelly Kivinen Katariina Kojo Noora Korhonen Esko Nieminen Paula Saarinen Aliisa Toivanen Roope Tukia

2017

Mikko Lampo (pj) Janne Kajander Soile Koski-Aho Sanni Lehtinen Venla Monter Suvi Mäkeläinen Suvi Parhankangas Ilona Taubert

2016

Mikael Malkamäki (pj.) Milka Hanhela Tuomas Himmanen Mikko Lampo Leena Pihkala Niko Ruotsalainen Ville Tynkkynen Niina Virtanen

2015

Eero Kiiski (pj.) Leeni Herrala Sonja Julkunen Aleksi Karppinen Tuomas Kuoppala Mikael Mattila Iiris Suomela Emmi Venäläinen

2014

Eetu Kreivi (pj.) Leeni Herrala Veera Jokipalo Eero Kiiski Nelli Manninen Meri-Tuuli Nevala Veera Paananen Sofia Tuomola

2013

Jari Järvenpää (pj.) Anni Granat Ville Heinonen Julia Johansson Lauri Koponen Veikko Mäkelä Sanni Pietilä Anne Soinsaari

2012

Veera Kaleva Vilhartti Hanhilahti Anni Heinälä Niina Jurva Jarkko Louhelainen Pirita Ruokonen Pekka Suhonen Paavo Ylönen

2011

Ilkka Tiensuu Tiina Heikkilä Pieta Hyvärinen Veera Ikkelä Veera Kaleva Jouni Markkanen Laura Talvitie Gritten Naams

2010

Aleksi Rantala Timo Perälä Tiina Heikkilä Olga Haapa-aho Ilkka Tiensuu Varpu Jutila Jaakko Mustakallio Jussi-Pekka Ahonen

2009

Kaisa Myllylä Gabriel Herrera Antti Johansson Aleksi Rantala Mirva Tossavainen Anna Ulvinen Virve Valtonen

2008

Anna-Mari Huhtinen Salla Heikkinen Juho Järvenpää Antti Koikkalainen Carita Maisila Kaisa Myllylä Mikko Niemelä Markus Nieminen

2007

Simo Autio Maiju Korhonen Henrikki Luoma Maija Mattila Paula Nurmi Tuure Pitkänen Leena Rautjärvi Heikki Soininen

2006

Aksu Piippo pj Simo Autio Johanna Hiden Anna-Mari Huhtinen Hanna Kemppainen Iina Korkiamäki Mikko Kähkönen Anni Valovirta

2005

Ilkka Wennberg pj Jussi Ansala Johanna Hiden Toni Juvonen Teemu Keskinen Niina Kiviaho Pauliina Koschke Aksu Piippo

2004

Laura Granat pj Pirjo-Riitta Heinonen Veera Järvenpää Paula Keltto Laura Simos Anniina Tirronen Lotta Tuohino Elina Vainikainen

2003

Mikko Aaltonen pj Antti Ilolakso Linda Jaakkola Ilkka Kivinummi Nina Nygren Esa Suominen Ilkka Wennberg

2002

Sonja Ojanen pj (entinen Montonen) Mikko Aaltonen Mervi Kauppinen Pasi Rautanen Maria Saarikoski Esa Suominen Heidi Vapaa

2001

Anne Hildén pj Mikko Aaltonen Veikko Halmetoja Mervi Kauppinen Jouni Kirjola Sonja Ojanen ent. Montonen Linda Pertula Tiina Rajamäki

2000

Nousiainen Jussi, pj (Vihreä liito) Bäckman Paavo, ympäristö ja kulttuuri (Vihreä liito) Dobrowolski Taneli, kopo, oka, hallituksessa 25.9. asti (Tyko) Hilden Anne, sopo, (Vihreä Liito) Jokisalo Laura, talous(Vapaa Boomarit) Kovanen Karol, liikunta ja tiedotus (Suurin mahdollinen hyöty tai kohtuullinen haitta) Nyyssölä Niina, kopo ja ainejärjestöt (TOK) Söder Katri, kv, kehy(Tasy)

1999

Berry Touko, pj (ReAkTio) Arkko Meri-Tuulia, sopo, ainejärjestöt (os. Tuominen) (Vastarinta) Korpi-Halkola Niina, kv, kehy (TOK) Latvala Sirkku, talous, tiedotus(Tyko) Leinonen Minna, tasa-arvo, liikunta (Suurin mahdollinen hyöty tai kohtuullinen haitta) Nousiainen Jussi, ympäristö, kulttuuri, oka (villi) Oesch Eve, kopo (ReAkTio)

1998

Luukko Olli-Pekka, pj (Suurin mahdollinen hyöty tai kohtuullinen haitta) Berry Touko, kopo, ainejärjestöt (ReAkTio) Karppi Marketta, tasa-arvo, liikunta (Vastarinta) Laine Kirsti (Titti), kopo (Tyko) Lammi Lotta, sopo (ReAkTio) Linna Kimmo, talous, tiedotus (erosi syyskuussa) (TOK) Länsiö Maria, kv, kehy (Tasy) Sorto Tuomas, kulttuuri, ympäristö (Medisiinarit)

1998

Himanen Mari, pj (nykyisin Palviainen) ( Humania) Auranen Otto, kopo (koposihteeriksi toukokuussa 97) (ReAkTio) Huhta Liisa, kulttuuri (Proka) Karlsson Tommi, talous (vapaaboomarit) Lehmuskoski Saara, kehy, ympäristö (ReAkTio) Luukko Olli-Pekka, kopo, työllisyys (villi) Meriläinen Rosa, sopo, tasa-arvo (Vastarinta) Tasanto Mari, kv, liikunta (Tyko)

1997

Mäkinen Terhi, pj (nykyään Lintunen) (Humania) Himanen Mari, sopo (Humania) Meriläinen Rosa, 25.9. alkaen Raivio Arto, talous Reijonen Satu, 24.9. asti Sippola Sari Viitanen Sanna Ylitalo Jenni

26.11.1994-31.12.1995

Vadén Atte, pj Hannula Outi Mäkinen Terhi Nyrhi Tiina Parikka Janne Saari Timo Sikiö Tiina Tossavainen Mari Meklin Miikka, 1.5-28.9. asti Raivio Arto, 29.9. alkaen Hara Asmo, 26.10. asti Laine Markus 27.10 alkaen alku kateissa -25.11.1994

Alku kateissa -25.11.1994

Keski-Korhonen Jutta, pj Anttila Ismo Hara Asmo Kankaansivu Kirsi Konttinen Outi Laiho Marko Luukkonen Monika 28.9. 1994 asti Mattila Jarkko 29.9. 1994 alkaen Meklin Miikka, 16.5.1994 alkaen Penttinen Pirkka 15.5. 1994 asti Suhonen Ari

12.3.1993- loppu kateissa

Riihimäki Jouko, pj (Vapaa Boomarit) Järvi Aino (Vapaa Boomarit) Lammi Kirsi (Humanismi elämänasenteena) Lampén Jari (VoiMaa) Oravasaari Mika (TYKO) Rikkilä Leena (ReAktio) Risku Minna (Tyko) Terä Sari (Opetusjaosto) Vadén Atte (Medisiinarit)

28.11.1991-12.3.1993

Mukka Antero, pj Järvi Aino (Vapaa Boomarit) 1.12.1992 alkaen Katila Riikka (TYKO) Kuismanen Riitta (Kristillisen opiskelijat) Lammi Kirsi (Humanismi elämänasenteena) Nikunen Kaarina (Vastarinta) Puntanen Niina (Medisiinarit) 1.12.1992 saakka Riihimäki Jouko (Vapaa Boomarit) Seppänen Matti (Medisiinarit) 5.2.1992 saakka Terä Sari (Opetusjaosto) Vadén Atte (Medisiinarit) 5.2. 1992 alkaen

?-28.11.1991

Ylönen Jorma pj. ?-24.9.1991(Maa ilman parantajia) Korppi Jaana, pj 25.9.-27.11.1991(Ainejärjestöt) Antila Kimmo (ainejärjestöt) 27.11. 1991 saakka Anttila Markus (Maa ilman parantajia) 25.9.-27.11.1991 Järvenpää Tiina (Tasy) 27.11.1991 saakka Kokkonen Yrjö (Tyko) 27.11. 1991 saakka Korppi Jaana (Vastarinta) 25.9.1991 saakka Nieminen Mika (Pro Dynamo) 30.9.1991 saakka Palin Juha (Tyko) 27.11. 1991 saakka Salmi Pia (Medisiinarit) 27.11. 1991 saakka Turkulainen Harri (TOK) 27.11. 1991 saakka Vainio Anne (Vastarinta) 24.9.1991 saakka Relander Jari (Pro Dynamo) 25.9.-27.11.1991 Nikunen Kaarina (Vastarinta) 25.9.1991 alkaen

30.11.1989-?

Salo Erja, pj Alanko Iina (vastarinta) Hakari Kari (TASY) Kokkonen Yrjö (TYKO) Korppi Jaana (Ainejärjestöt) Misukka Marina (Pro Dynamo) Mäki Kalle (Medisiinarit) Purhonen Anu (Ainejärjestöt) Pässilä Teija (TOK) Salokorpi Jussi (TYKO)

28.9.-30.11.1989

Juutistenaho Ari, pj Byman Kai (TASY) Huttunen Laura (Vastarinta) Kuittinen Pekka (TaASS) Rytsy Merja (Ainejärjestöt) Seppälä Niko (Medisiinarit) Somero Sirkku (TaASS) Toiminen Marjaana (Vastarinta) Valokivi Heli (Ainejärjestöt) Sandell Harri (TASY)

15.12.1988 – 28.9.1989

Aaltonen Outi, pj Leinonen-Nuorgam Sanna (Ainejärjestöt) 22.2.1988 alkaen Rytsy Merja (Ainejärjestöt) Seppälä Niko (Medisiinarit) Hyttinen Tarja-Maria (VastaRinta) Toiminen Marjaana (VastaRinta) Byman Kai (TASY) Sandell Harri (TASY) Keskinen Suvi (TaASS) Kuittinen Pekka (TaASS)

9.12.1987 – 15.12.1988

Poskiparta Katariina, pj Aaltonen Outi (Ainejärj.asialla) 22.2.1988 saakka Halonen Markku (TASY) 12.5.1988 alkaen Hyttinen Tarja-Marja (VastaRinta) 10.11.1988 alkaen Keskinen Suvi (TaASS) Kiviniemi Hannu (Ainejärj. asialla) Kukkonen Juha (Medisiinarit) Mäkinen Olli (TaASS) Rajakangas Ulla-Maija (TASY) Rastas Anna (VastaRinta) 29.2.1988 saakka Romppainen Katariina (VastaRinta) Sandell Harri (TASY) 12.5. 1988 alkaen

?-9.12.1987

Ketola Jorma pj, 23.9.1987 saakka Poskiparta Katariina,pj 23.9. 1987 alkaen Alajoki Jaana (TYP) Hollo Taina, (TaASS) Kangas Jussi-Pekka (TYP) Koski Anne (Maa ilman parantajia) Kukkonen Juha (Medisiinarit) Mäkinen Olli (TaASS) Rytsy Merja (Ainejärjestöt asialla) Vuorinen Anna-Maria (Ainejärjestöt asialla) Rannisto Pasi-Heikki (TYP) Välistä puuttuu yksi toimintakertomus 1986-1987

27.11.1985 – ?

Marjo Liukkonen, pj Jormanainen Sari, (sit) Järvelä Sanna, (porv) Kangas Jussi-Pekka (porv) Ketola Jorma (sit) Koski Anne (sit) Kukkonen Juha (sit) Kumpulainen Pasi (sd) 24.3. 1986 saakka Nieminen Tapio (sd) 24.3.1986 alkaen Toivonen Pasi (sit) Vuorinen Anna-Maria (sit) vpj. 27.11.1985 saakka Tanja Sippola 26.9.1984-27.11.1985

26.1984 – 27.11.1985

Mäkinen Markku, pj Aarrevaara Timo (porv) 11.4.1985 alkaen Apunen Tarja (sit) 11.4.1985 alkaen Hiltunen Eeva (sit) 11.4. 1985 saakka Hirvasnoro Kai (kd) 11.4. 1985 saakka Isaksson Paavo (kd) 11.4. 1985 saakka Junttila Jukka (sit) 11.4. 1985 saakka Kangas Jussi-Pekka (porv) 11.4. 1985 alkaen Konsala Lauri (sit) 11.4.1985 alkaen Kumpulainen Tarja (sd) 28.4.1985 saakka Löppönen Ari-Pekka (sit) 11.4.1985 alkaen Roivainen Marja (sit) Sippola Tanja (sd) Solla Katja (sit) 11.4.1985 saakka Teittinen Anne (kepu) 24.1.1985 alkaen Yli-Kauhaluoma Päivi (sd) 11.4. 1985 alkaen Veima Markku (kepu) 24.1.1985 saakka

? – 26.9.1984

Ari Rannisto, pj Junttila Jukka, (sit) Kumpulainen Tarja (sd) Laurila Olli (kepu) Löpponen Ari-Pekka (sit) Mäkinen Markku (sit) Roivainen Marja (sit) Solla Katja (sit) Sippola Tanja (sd) Vestelin Petri (kd)

30.11.1983 – ?

Ari Rannisto pj. Junttila Jukka (sit) 30.11. 1983 alkaen Kumpulainen Tarja (sd.) 30.11. 1983 alkaen Laurila Olli (kepu) 30.11. 1983 alkaen Löppönen Ari-Pekka (sit) 30.11. 1983 alkaen Mäkinen Markku (sit) 30.11. 1983 alkaen Roivainen Marja (sit) 30.11. 1983 alkaen Räisänen-Sonderman Kati (sit) 30.11. 1983-21.3.1984 Sippola Tanja (sd) 30.11. 1983 alkaen Vestelin Petri (kd) 30.11. 1983 alkaen Ahoniemi Lea (porv) 30.11.1983 saakka Hakamäki Anneli (porv.) 30.11.1983 saakka Harjuniemi Matti (kd) 30.11.1983 saakka Janatuinen Maarit (kd) 30.11.1983 saakka Leskinen Jaakko (kepu) 30.11.1983 saakka Mäkinen Markku (sit) 30.11.1983 saakka Mäntymäki Paavo (kepu) 30.11.1983 saakka Parikka Outi (sd) 30.11.1983 saakka Töykkälä Esa (sit) 13.9.-30.11.1983 Tapio Kangas pj. 19.2.1981 – 20.9.1982 Hakamäki Anneli (porv.) 2.12.1982 alkaen Harjuniemi Matti (kd) 3.2.1983 alkaen Janatuinen Maarit (kd) 20.9. 1982 alkaen Leskinen Jaakko 20.9. 1982 alkaen Mäkinen Markku (sit) 23.3.1983 alkaen Mäntymäki Paavo (kepu) 20.9.1982 alkaen Naskali Lea (porv) 2.12.1982 alkaen Parikka Outi (sd) 20.9.1982 alken Rannisto Ari-Pekka (kd) 20.9.1982 alkaen Herpola Marika (sit) 2.12.1982 Hirvelä Ville-Veikko (kd) 3.2. 1983 saakka Jäspi Jarmo (kepu) 20.9.1982 saakka Niskanen Riikka (sd) 20.9.1982 saakka Savolainen Terttu (kepu) 20.9.1982 saakka Tastula Maarit (sit) 3.2. 1983 saakka Vahtokari Erkki (sd) 2.12.1982 saakka Virolainen Harri (kd) 20.9.1982 saakka Ylönen Olli (kd) 23.3.1983 saakka Kangas Tapio, pj Kalmi Petri (sit) 29.9.1981 saakka Santala jyrki (sd) 29.9.1981 saakka Ruonala Ilkka (sd) 29.9.-4.12.1981 Leppäranta Markku (kepu) 29.9.1981-2.2.1982 Backman Jouni (sd) 4.12.1981 saakka Laukkanen Erkki (kepu) 4.12.1981 saakka Leppälä Veli-Veikko (sit) 4.12.1981 saakka Lumio Jarkko (kd) 4.12.1981 saakka Tunkkari Heikki (kepu) 4.12.1981 saakka Vajaste Harri (kd) 4.12.1981 saakka Ylönen Olli (kd) koko kauden Mielonen Timo (sd) 23.2.1982 saakka Herpola Marika (sit) 4.12.1981 alkaen Hirvelä Ville-Veikko (kd) 4.12.1981 alkaen Niskanen Riitta (sd) 4.12.1981 alkaen Savolainen (kepu) 4.12.1981 alkaen Tastula Maarit (sit) 4.12.1981 alkaen Virolainen Harri (kd) 4.12.1981 alkaen Jäspi Jarmo (kepu) 2.2. 1982 alkaen Vahtokari Erkki (sd) 23.2.1982 alkaen Tapio Kangasniemi pj. 6.5.1980 saakka Kieksi Marja-Liisa pj. 6.5.-25.9.1980 Alm Oili pj. 25.9.1980 – 29.11.1981, toimitusministeriön pj. 29.1.-19.2.1981 Kangas Tapio 19.2. alkaen, toimitusministeriön pj. Alm Oili 25.9.1980 saakka Mäki-Kulmala Heikki 25.9.1980 saakka Sepponen Hannu 28.10. 1980 saakka Niinimaa Leena 01.01.1981 saakka Myller Riitta 29.01.1981 saakka Pirinen Eeva-Liisa 29.01. 1981 saakka Wallin Tero 29.01.-19.02. 1981 saakka Kangas Tapio 25.09.-19.02.1981 Etelämäki Olli 19.02. 1981 saakka Karjalainen Sakari 19.02. 1981 saakka Miettinen Simo 19.02. 1981 saakka Ylönen Olli 25.09. 1980 alkaen Vajaste Harri 11.11.1980 alkaen Leppälä Veli-Veikko 29.01.1981 alkaen Kalmi Petri 19.02.1981 alkaen Backman Jouni 19.02.1981 alkaen Santala Jyrki 19.02.1981 alkaen Laukkanen Erkki 19.02. 1981 alkaen Tunkkari Heikki 19.02.1981 alkaen Lumio Jarkko 19.02.1981 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1978-30.4.1979

Vento Heikki pj. alkaen 14.12.1978 Lappalainen Keijo 26.3. 1979 saakka Kangasniemi Tapio 26.3. 1979 saakka Ojala Osmo Puikkonen Hannu 26.3.1979 saakka Särkelä Antti 5.2. saakka Hakala Jussi Koskimaa Esa Horttanainen Jari Hurttila Raimo Paksuniemi Markku 5.2. 1979 alkaen Kuisti Kari 26.3. 1979 alkaen Karjalainen Airi 26.3. 1979 alkaen Kyllönen Arto 26.3. 1979 alkaen Kivinen Juha pj. syyslukukaudella 78 Muujärvi Ossi 28.9.1978 saakka Vento Heikki Ojala Osmo Niskasaari Tiina 28.9.1978 saakka Aho Simo Tauriainen Tapani Niemenmaa Pirjo Huhta Seppo Paimen Kari Porkola Vilho alkaen 28.9. 1978 Puikkonen Hannu alkaen 28.9.1978

Toimintakertomus 1.5.1977-30.4.1978

Kivinen Juha pj. alkaen 12.12.1977 Muujärvi Ossi alkaen 12.12.1977 Vento Heikki alkaen 12.12.1977 Luopio Iiris alkaen 26.1. 1978 saakka Huhta Seppo Karppinen Juha alkaen 26.1 1978 saakka Paimen Kari alkaen 12.12.1977 Niskasaari Tiina 26.1.1978 alkaen Niemenmaa Pirjo 26.1. 1978 alkaen Kivenmaa Harri pj, syyslukukaudella 1977 Laaninen Timo Huhta Seppo Kivinen Juha Honkasalo Markku 28.9.1977 saakka Köninki Raili 28.9.1977 saakka Leppänen Tuula 28.9. 1977 saakka Luopio Iiris Mäenpää Tapio Pulkkinen Markku Myllymäki Anita 28.9. 1977 alkaen Juntunen Pirjo 28.9.1977 alkaen Karppinen Juha 28.9.1977 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1976-30.4.1977

Niirainen Matti pj. edelleen Alanko Erkki Kämäräinen Pekka Köninki Raili Mäenpää Tapio Luopio Iiris Paavola Pirjo Piskonen Heikki Pulkkinen Markku Vehkaluoto Raimo Niiranen Matti pj, syyslukukausi 1976 Alanko Erkki Jaatinen Matti 24.9 1976 saakka Kuure Tapio 24.9. 1976 saakka Martinaho Ari Palonen Ulla 24.9.1976 saakka Vehkaluoto Raimo Keränen Juha-Veikko Paavola Pirjo Suojoki Armi Pulkkinen Markku 24.9.1976 alkaen Kämäräinen Pekka 24.9. 1976 alkaen Piskonen Heikki 24.9. 1976 alkaen Toke 1.5. 1975 – 30.4. 1976

Toimintakertomus 1.5.1975-30.4.1976

Niiranen Matti pj. 5.12.1975 alkaen Jaatinen Matti Kuure Tapio Martinaho Ari Suojoki Armi Palonen Ulla Vehkaluoto Raimo Keränen Juha-Veikko Virtanen Aaro 26.3. 1976 saakka Alanko Erkki Paavola Pirjo 26.3. 1976 alkaen Antti Turunen pj. syyslukukaudella Martinaho Ari Richt Jyrki Sepponen Hannu Kivenmaa Harri Rousu-Kurttila Sirkka Leinonen Matti Ojala Paula 26.9. 1975 saakka Perttula Esa Virtanen Aaro 26.9. 1975 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1974-30.4.1975

Sulkko Kari pj. Turunen Antti Jylhä Marja Suoniemi Ilpo Kosonen Irma Lehto Eero Sihvonen Juha Söderblom Arto Kerman Tapio Jonninen Pentti Sulkko Kari pj. Kosonen Irma Suoniemi Ilpo Juppala Aino (8.5.1974 saakka) Sihvonen Juha Laine Matti 26.9. 1974 saakka Söderblom Arto Puntola Ritva 26.9.74 saakka Kärkkäinen Terho 26.9.1974 saakka Marttinen Antti 26.9.1974 saakka Marja Jylhä 8.5. 1974 alkaen Lehto Eero (26.9.1974 alkaen Kerman Tapio 26.9. 1974 alkaen Turunen Antti 26.9. 1974 alkaen Jonninen Pentti 26.9. 74 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1973-30.4.1974

Sulkko Kari pj Rytkönen Voitto 13.2. 1974 saakka Kosonen Irma Juppala Aino Kaunisto Markku 28.3.1974 saakka Laine Matti Järvelä Sampo 29.4.1974 saakka Söderblom Arto Kärkkäinen Terho Anttila Eija-Hilkka 13.2. 1974 saakka Puntola Ritva 13.2. 1974 alkaen Suoniemi Ilpo 28.3. 1974 alkaen Sihvonen Juha 29.4. 1974 alkaen Marttinen Antti 13.2. 1974 alkaen Tahvanainen Ilkka pj. syyslukukaudella Alanko Erkki Rissanen Erik 26.3. 1973 saakka Kivekäs Eve Järvelä Sampo Hiltunen Markku Poikela Esa Gustafsson Jukka Piispa Matti Tissari Seppo 26.9.1973 saakka Marttinen Antti 26.9.1973 alkaen Kovanen Hannu 26.9. 1973 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1972-30.4.1973

Tahvanainen Ilkka pj. Alanko Erkki Rissanen Erik Kivekäs Eve Järvelä Sampo Hiltunen Markku Pieviläinen Risto 28.3. 1973 saakka Poikela Esa 28.3. 1973 alkaen Gustafsson Jukka Piispa Matti Kärkkäinen Terho 24.1. 1973 saakka Keski-Nisula Risto 24.1. 1973 – 28.3. 1973 Tissari Seppo 28.3. 1973 alkaen Korhonen Martti K. pj. syyslukukaudella Alanen Tarja Kankainen Sointu 2.11. 1972 saakka Astikainen Arto 2.11. 1972 alkaen Leppänen Kalevi Niiniharju Esa Peltonen Ulla-Maija Saari Matti Tahvanainen Ilkka Iivonen Jyrki Pohjanpalo Vesa 22.9. 1972 saakka Gustafsson Jukka 22.9. 1972 alkaen

Toimintakertomus 1.5.1971-30.4.1972

Martti K. Korhonen pj. (kesk) Pohjanpalo Vesa (sd) Kankainen Sointu (sd) Tahvanainen Ilkka (sd) Leppänen Kalevi (kd) Virtanen Matti (kd) 10.2. 72 saakka Iivonen Jyrki (kd) 11.2. 1972 alkaen Peltonen Ulla-Maija (kd) Alanen Tarja (lib) Saari Martti (lib) Niiniharju Esa (kesk) Rantanen Jukka pj. syyslukukauden Kiiskinen Taru (lib) 14.9. 1971 saakka Holopainen Matti (lib) 15.9. 1971 alkaen Kalliomäki Ilkka (sd) Enbom Matti (kd) Oittinen Aulis (kesk) Kärkkäinen Juhani (lib) 14.9. 1971 saakka Väänänen Juhani (lib) 15.9. 1971 alkaen Ilander Kaija (kesk) Kanerva Marja-Leena (kd) Pajunen Rauno (kd) Filpus Olli (sd)

Toimintakertomus 1.5.1970-30.4.1971

Rantanen Jukka pj. (sd) Kiiskinen Taru (lib) Kalliomäki Ilkka (sd) Enbom Matti (kd) Oittinen Aulis (kesk) Kärkkäinen Juhani (lib) Ilander Kaija (kesk) Kanerava Marja-Leena (kd) Pajunen Rauno (kd) Filpus Olli Manninen Juhani pj. (vas) syyslukukaudella Mitrunen Kari (lib) Hämäläinen Pekka (kesk) 23.9. saakka Vehkalahti Iikka (kesk) Minkkinen Aimo (vas) 23.9. saakka Minkkinen Lea os. Saarinen (vas) 23.9. asti Ollila Kaisa (sit) Salovaara Heikki (sit) Niinharju Esa (kesk.) 23.9. alkaen Hyvärinen Matti (vas) 23.9. alkaen Kuusela Arjo (vas) 23.9. alkaen

Toimintakertomus 1.5.1968-30.4.1969

Arvola Rauno Kuntsi Kaarlo Minkkinen Aimo Korhonen Aimo Lounamaa Erkki Pullinen Matti Teittinen Tuomo pj. 1.1.1969 alkaen Schafeitel Yrjö Kosonen Lauri Arkimies Risto Pihlajaniemi Toivo Rantala Ilari Laitinen Reino 1.1.1969 alkaen Taka-Sihvola Mikko 1.1. 1969 alkaen Aaltonen Markus 1.1. 1969 alkaen Lallukka Kyösti hpj. 31.12. 68 – 1.1.69 Martsola Martti ylioppilaskunnan pj. myös kaudella 1.5.1969 – 30.4. 1970

Toimintakertomus 1.5.1967-30.4.1968

Paltila Pertti hpj, 1.1.-16.10.1967 Seppo Syrmä hpj. 17.10.1967-30.4.1968 Syrmän jälkeen Lallukka hpj. Mäkinen Vesa Hyytiä Reijo Julkunen Pirkko Matinvesi Seppo Karvinen Åke Varajäsenet: Välimäki Lauri Lallukka Kyösti Helin Kari Rantala Ilari Humalamäki Pentti

Toimintakertomus 1965

Ruth Ilkka pj Kuusinen Heikki vpj Kierikka Pekka Kinnunen Kari Linna Pirkko Norvas Asko Punkari Risto 22.3. saakka Koivuniemi Erkki 22.3. alkaen varajäsenet Pulkkinen Kimmo Kytöharju Sauli Loimio Seppo Sandström Martti Koivisto Liisa, emäntä Wessberg Arne, isäntä Viinikka Antti, ylioppilaskunnan pj Parjanen Matti, ylioppilaskunnan vpj

Toimintakertomus 1962

Koski Heikki, pj Koskinen Marja-Leena Koskinen Pekka Perttu Erkki Rahikkala Matti Rouvinen Aira Sillanpää Juhani Taubert Reino Virtanen Unto Koski Pirkko, emäntä Rintamäki Jaakko Koskinen Atte, ylioppilaskunnan pj

Oppilaskunnan toimintakertomus 1969

Seppä Ilkka pj. 7.11. 1969 saakka Rantanen Jukka pj. 7.11.1969 alkaen Rinnemaa Paavo vpj. Valkama Tapani Heinonen Veijo Vainio Matti J. Järvinen Väinö Salminen Kalevi (Järvisen tilalle syyslukukaudella) Elo Kaarina (Sepän tilalle) Varajäsenet Muttonen Matti Levonmäki Markku Taskula Alpo Matilainen Kalevi Auvinen Anna-Liisa

Oppilaskunnan toimintakertomus 1968

Rantanen Osmo pj. Helle Markku vpj. Hämäläinen Marja-Liisa Tuomikoski Antti Lehtilä Hannu Tynilä Vesa Tolonen Leo varajäsenet Väntänen Terttu Jaalamaa Kari Kunnari Juhani Kivistö Sirpa Liekso Pekka Mattsson Lasse

Oppilaskunnan toimintakertomus 1967

Käyhkö Erkki pj. Seppä Ilkka vpj. Tuomikoski Antti Mäkilä Ritva-Liisa Mäkinen Toija Suomalainen Viljo Helle Markku varajäsenet Raivio Kari Suksi Pirkko Kemppainen Annikki Kataja Paula Kunnari Juhani Männikkö Olli

Oppilaskunnan toimintakertomus 1966

Tiililä Paul pj. Autti Pentti vpj. Härkönen Tapani Kinos Kari Kiviniitty Matti Turunen Pentti Välkevirta Leila Varajäsenet Mäkilä Markku Välkki Antti Palm Risto Pässilä Väinö Mattila Uolevi Kiviranta Uolevi

Oppilaskunnan toimintakertomus 1965

Leppänen Pertti pj. Turunen Pentti Rankinen Eila Välkevirta Leila Rytkönen Pentti Alanärä Kari Varajäsenet Simonen Antti Saari Soili Holve Lauri Hukari Antero Pesonen Pentti Kangas Orvokki

Oppilaskunnan toimintakertomus 1964

Turunen Jaakko pj. Mäki-Imppula Leo vpj. Väänänen Kyösti Eronen Markku Hiipakka Taisto Hukari Antero Loikkanen Kyösti varajäsenet Vuorinen Jarmo Rosvall Matti Nikula Jaakko Kuivakangas Jukka Helaakoski Erkki

01.10.2016 – 31.12.2018

Jukka Koivisto

01.10.2014 – 30.09.2016

Tuomas Hirvonen

01.10.2012 – 30.09.2014

Mikko Sulonen

01.10.2010 – 30.09.2012

Maija Mustonen

01.10.2008 – 30.09.2010

Tuomas Rissanen

01.10.2006 – 30.09.2008

Maria Leppänen (nyk. Rajakallio)

01.05.2008 – 31.08.2008

Kimmo Virtanen

01.11.2002 – 30.09.2006

Jarno Kolehmainen

01.12.2000 – 31.10.2002

Jarno Hellman

01.10.1999 – 31.11.2000

Mikael Linden

01.10.1997 – 30.09.1999

Teija Tomminen (nyk. Liponkoski)

23.01.1995 – 31.09.1997

Pekka Markkula

01.10.1992 – 22.01.1995

Petri Rösenlöf

01.10.1990 – 30.09.1992

Arto Koivula

01.10.1988 – 30.09.1990

Mika Uusi-Pietilä

01.10.1986 – 30.09.1988

Antti Juva

01.10.1984 – 30.09.1986

Juha Isoniemi

1980 – 1984

Jarmo Ristilä

1978 – 1980

Henry Bacon

1976 – 1978

Pekka Nokso-Koivisto

1976

Markku Kärkkäinen

1975 – 1976

Seppo Valio

1974 – 1975

Heikki Ollila

1973 – 1974

Markku Helminen

1973

Erkki Alanen

1973

Antero Salja

1971-1973

Juhani Horelli

1971

Markku Lindfors

1969-1970

Markku Vahviainen

1969

Mikko Pirhonen  

Sanni Pietilä Tuure Pitkänen (sijainen) Mika Parkkari (sijainen) Kati Rajala Touko Berry Mikko Aaltonen Janne Mikkonen Aki Hyödynmaa Jaana Korppi Teemu Japisson